Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Jenny Craig Diyeti ile 8 ayda 32 Kilo

Jenny Craig Diyeti ile 8 ayda 32 Kilo

Bu aralar diyet dünyasında doğumdan sonra ünlü şarkıcı Mariah Carey‘e 8 ayda 32 kilo verdiren bir diyet konuşuluyor. Diyetin adı başlıkta da göründüğü üzere Jenny Craig diyeti. Diyet bazı kaynaklarda Jenny Graig diyeti olarak görünüyor. Fakak doğru yazılışı bizim başlığımızda olduğu gibidir. Doğum yaptıktan sonra Jenny Craig diyeti‘ni uygulayan şarkıcı Mariah Carey verdiği kilolar nedeniyle dikkatleri üzerine çekti ve bir zayıflama programının reklamlarında rol almak için anlaşma yaptı.

Jenny Craig diyeti ile zayıflamak ve zayıfladıktan sonra ulaştıkları kiloyu korumak isteyen kişilere üç seviyeli bir diyet programı uygulanıyor; yemek-düşünce-vücut.

Jenny Craig diyeti

Jenny Craig diyeti ile 8 ayda 32 kilo veren Mariah Carey

Diyet programını uygulayanlara, birinci seviyede; küçük ve sık porsiyonlarla nasıl beslenecekleri, ikinci seviyede; basit aktivitelerle enerji seviyelerini nasıl arttıracakları, üçüncü seviyesinde ise; ulaştıkları kiloyu koruyabilmek adına nasıl dengeli beslenecekleri öğretiliyor.

Jenny Craig Diyeti’nde Hangi Gıdaları Tüketebilirsiniz?

Jenny Craig diyetinin anahtar elamanı paketlenmiş  yiyecekler. Kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeğinde tüketilebilecek olan bu yiyecekler; %50-60 arası karbonhidrat, %20-25 protein ve %20-25 yağ  içermelidir.

Örnek gıdalar: Tavuklu makarna, taze sebze-meyve, her türlü sebze çorbası.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap