Buradasınız : Ana Sayfa //Müzik Dinle//Kadın Rock Grubu Kırmızı – Kırmızı Şarkısı ve Sözleri

Kadın Rock Grubu Kırmızı – Kırmızı Şarkısı ve Sözleri

Kırmızı Şarkısı Sözleri

Mavi olmayı isterdim
Deniz gibi, gökyüzü gibi huzurlu ve dingin
Ara sıra dalgalanır, bulutlanırdım
Sakinleştiğimde yeniden sev diye
Ama ne yapayım
Kırmızı gelmişim bu dünyaya
Ateş gibi, kan gibi
Yakıp yıkmakla lanetlenmişim
Orospu bir aşk gibi

Kızma bana, değişemem biliyorsun
Hırçınım, haklısın, acıtmayı sevdiğim doğru
Affet elimde değil, istemeden kırdım yine
Sana değil inan, bu hırs, bu çılgın öfke
Ama ne yapayım
Kırmızı gelmişim bu dünyaya
Ateş gibi, kan gibi
Yakıp yıkmakla lanetlenmişim
Orospu bir aşk gibi

Kızma..
Değişemem..
Kızma…
Değişemem…

Kızma bana, değişemem biliyorsun
Hırçınım, haklısın, acıtmayı sevdiğim doğru
Affet elimde değil, istemeden kırdım yine
Sana değil inan, bu hırs, bu çılgın öfke
Ama ne yapayım
Kırmızı gelmişim bu dünyaya
Ateş gibi, kan gibi
Yakıp yıkmakla lanetlenmişim
Orospu bir aşk gibi
Orospu bir aşk gibi…

Kırmızı“nın kendi adını taşıyan 2 parçalık singleları “Kırmızı” şubat ayında dinleyici ile buluştu. Grup İdil Çağatay, Fulya Akgün, Başak gün ve Aslı Polat’tan oluşuyor.


İDİL ÇAĞATAY
(VOKAL- GİTAR)
1976 İstanbul doğumlu İdil Çağatay müziğe Ayla Saydam’ dan piyano dersleri alarak başladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü`ne girmeye hak kazanan İdil, aynı zamanda, 1996 -2006 yılları arasında aynı okulun arp bölümüne Yonca Özkan`ın öğrencisi olarak devam etti. Güler Keskinkaya, Ayşe Sezerman, Remziye Alper, Elena Kenber ile şan çalıştı. 2000 senesinde opera bölümünden mezun oldu. 1997-2004 yılları arasında Cemal Reşit Rey operasında korist, oyuncu, reji asistanı olarak Özsoy, Saraydan Kız Kaçırma, Deli Dolu Kuvva-i Milliye adlı operalarda ve birçok koral eserde görev yaptı. 2002-2003 sezonunda İstanbul Devlet Opera Ve Balesi`nde La Traviata, Prens Igor, Don Giovanni, Deli Dumrul, İspanyol Saati, Telefon, Tahiti Macerası, Hanım Olan Hizmetçi isimli operalarda teknik ekipte çalıştı. 2004-2005 öğretim yılı süresince Akademi Hayat adlı eğitim kurumunda şan ve solfej öğretmenliğiyle birlikte Murat Göksu’ nun asistanlığını yaptı. İçinde Most Production ve Akbank`ın da olduğu bazı kuruluşların vokal topluluklarında bulundu. 2005 senesinden itibaren KIRMIZI projesinde yer almaktadır.

FULYA AKGÜN
(ELEKTRO GİTAR)
1984 İstanbul doğumlu Fulya Akgün 1997 senesinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tülünay Engin’den klasik gitar ve Aşkım Güney’den solfej dersleri alarak başladı. 1999 senesinde İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ni altıncılıkla kazandı. Lise hazırlık ve lise-1 sınıflarını okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piano Anasanat Dalı Klasik Gitar Sanat Dalı’nda lise öğrenimine devam etmiştir. Ceyhun Şaklar ile klasik gitar, Cem Küçümen ile oda müziği çalışmıştır. Ayrıca Konservatuar korosu ile İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü,Tuzla Deniz Harp Okulu ve Özel Kalamış Okulları’nda pek çok kez sahne almıştır ve konservatuarda yapılan birçok gitar konserinde solo, düet ve trio olarak yer almıştır. 2005 Mayıs’ta Sultanahmet The Cure Resturant’ ta sahne almıştır. Halen İstanbul Üniversitesi’nde Ceyhun Şaklar ile klasik gitar eğitimine devam etmektedir.
2005 senesinden itibaren KIRMIZI projesinde yer almaktadır

FERAY EKİN
(BAS GİTAR)
1975 İstanbul doğumlu Feray Ekin müziğe 1998 yılında Serkan Tuğ`dan bas gitar dersleri alarak başladı. Serkan Tuğ ile bir süre çalıştıktan sonra 1999 yılında Akademi İstanbul`da bas gitar ve armoni dersleri alarak eğitimine devam etti. Son olarak 2004-2005 yılları arasında Emrah Sarıtunalılar ile yaklaşık 1 sene boyunca bas gitar üzerine çalıştı. 1999`dan itibaren bir çok bar ve televizyon programlarında (atv,show tv, cine-5) yer aldı. Göksel ile 1,5 sene , İlkay Akaya ile 4 sene çalıştı. Bunun dışında Zuhal Olcay, Vedat Sakman gibi isimlerle extra programlarda yer almıştır.
2005 senesinden itibaren KIRMIZI projesinde yer almaktadır

ASLI POLAT
(BATERİ)
1980 Manisa doğumlu Aslı Polat, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olmasına rağmen müziğe olan bağlılığı onu profesyonel anlamda bu sanat dalına eğilmesini sağlamıştır. Davul hayatına Nisan 2002`de ilk davulunu alarak başladı. Selami Sevinç, Atilla Atalay, Şenol Küçükyıldırım gibi önemli isimlerle çalıştı. Bir reklam filminde davul çalmanın yanında , bir çok grupla stüdyo aşamasında çalıştı. 2005 senesinden itibaren KIRMIZI projesinde yer almaktadır

rock grubu KIRMIZI

KIRMIZI

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap