Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Kadir Topbaş Diyeti ile 7 Ayda 13 Kilo

Kadir Topbaş Diyeti ile 7 Ayda 13 Kilo

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 7 ayda 13 kilo vermesini sağlayan diyetinin sırrını açıkladı. Topbaş, diyet süresince tek düze beslenmeden kaçındığını belirterek, 30 yıl önceki kilosuna geri döndüğünü söyledi. Kadir Topbaş’ın yaptığı diyeti yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kadir Topbaş Diyeti

Kadir Topbaş Diyeti

Kadir Topbaş Diyeti

BESİN KÜRLERİNİ DOĞRU BULMUYORUM: Çocukluğumuz, gençliğimiz doğal gıdalarla geçti. Margarinlerin olmadığı bir dönemde yetiştik. Her şeyi mevsiminde yedik. Mesela sabahları çorba içmek müthiş bir şeydi. Ben protein kürü ya da başka bir kürü doğru bulmuyorum. Bence ne yiyorsanız yiyin, ama tabağınızdakileri azaltın. Doğal ürünü tercih edin.

GÜNE ELMAYLA BAŞLIYORUM: Kahvaltı öncesi, aç karnına sirkeli suda yıkanmış, hafif ekşi köyümüzden gelen bir elmayı kabuğuyla birlikte yiyerek güne başlarım. Kahvaltıda, bir dilim kepek ekmeği, beyaz peynir, bir tatlı kaşığı bal ya da pekmez, biraz yeşillik. Peynir üzerine ölümden başka her şeye çare olan çörek otu serperim. Peygamber efendimizin de sevdiği bir besindir. Ekmeğin de, ekşi doğal mayayla yapılmışını tercih ederim.

YEMEK DAVETİ VARSA DİĞER ÖĞÜNÜ SALATAYLA GEÇİŞTİRİRİM:  Öğlen ya da akşam yemek daveti varsa, davete katılırım ama diğer öğünü salatayla geçiştiririm. Özellikle öğlenleri yemek yoksa, bazen aç kaldığım da oluyor. Akşam saat 20:00’den sonra kesinlikle yemek yemiyorum. Evde mayalanmış bir kase yoğurt yerim.

EN İYİ İÇECEK SU
Meyve suyu içmiyorum. Meyveyi posasıyla yiyorum. Onu da yemekten iki saat sonra. En iyi içecek su. Ben az limon suyu karıştırıp içiyorum.

ÇOK İYİ ÇİĞNERİM
Bir başka özelliğim de, yemeğimi çok iyi çiğnemeye özen gösteririm. Özellikle hamurlu, nişastalı yiyeceklerin sindirimi ağızda glikoza dönüşüyor. Buradan kaçırırsanız oniki parmak bağırsağına gidiyor. O zaman da bağırsak yoruluyor.

FIRSAT BULDUKÇA YÜRÜRÜM
Maalesef spora vakit bulamıyorum. Yağmur, kar fırtına demeden her sabah 5 kilometre yürüyen eşime ancak fırsat bulduğumda eşlik ediyorum.

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap