Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Kamil Sönmez Öldü

Kamil Sönmez Öldü

İSTANBUL – Türk Halk Müziği Sanatçısı Kamil Sönmez, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Böbrek yetmezliği nedeniyle iki yıldır tedavi gören Sönmez, geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçirmişti. Sanatçı, o günden beri yoğun bakım ünitesinde bulunuyordu.

Hastaneden yapılan açıklamada şöyle denildi: ”Çekilen tomografide ağır bir beyin kanaması saptanmıştı. Kendisine cerrahi müdahalede de yapılmıştı. Ancak geçen süre içerisinde durumunda bir düzelme kaydedilmedi. 18 Aralık’ta da beyin ölümü gerçekleşti. Kamil Sönmez’i saat 02.35’te kaybettik. Kendisi şeker hastalığına bağlı olarak kronik böbrek hastalığı nedeniyle 2010’dan beri hastanemizde haftada üç gün diyalize giriyordu.”

Kamil Sönmez Öldü mü?

Sönmez’in cenazesi, yarın Şakirin Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından 22 Aralık Cumartesi günü Ordu’nun Perşembe ilçesinde toprağa verilecek.

Kamil Sönmez’in kardeşi Remzi Sönmez, ”Şu anda sözün bittiği yerdeyiz. Herkese başsağlığı diliyoruz” dedi.

Remzi Sönmez, bir gazetecinin ”En son ne zaman görüştünüz ” sorusuna, ”En son dün gece öptüm” cevabını verdi.

Karadeniz’in usta sesi Kamil Sönmez, Ordu’nun Perşembe ilçesinde, 1947 yılında doğdu.

Sanatçı, ilk ve orta öğretimini Giresun’da tamamladı. Ankara Devlet Konservatuvarı Opera ve Şan Bölümü’nü kazanan sanatçı, askerlik sonrasında Avni Dilligil Tiyatrosu’nda profesyonel tiyatro oyuncusu oldu. Sanatçı, Ankara Sahnesi ve Ankara Kardeş Oyuncular Tiyatrosu’nda da çeşitli rollerde oynadı.

 

Etiketler:

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap