Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara bayramı öncesinde maaş ödemeleri yapılacak mı?

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara bayramı öncesinde maaş ödemeleri yapılacak mı?

2013 yılı Ramazan Bayramı öncesi emekli,dul ve yetimlerin; memurlara yapılacak bayram öncesi maaş ödeme gibi maaşların bayram öncesi ödenmesi beklentisi sürüyor. Fakat henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara Ramazan bayramı öncesinde maaş ödemeleri yapılacak mı?

25 ekim 2012 günü kurban bayramının birinci günü olması sebebiyle bir dizi kara alındı ve hükümet sözcüsü tarafından basın ve halka duyuruldu

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara kurban bayramı öncesinde maaş ödemeler yapılacak.Bakanlar Kurulu Dünkü toplantısında,Emekli Maaşlarının Kurban Bayramı Öncesi ödenmesi kararı aldı. 09.10.2012

Emekli, dul ve yetim aylığı alanlara da bayram öncesinde ödeme yapılacağını açıklayan Hükümet Sözcüsü Arınç, ”Tahsis numaralarının son rakamları 9,7,5 ve 3 olanlara 17 Ekim’de, 1,8 ve 6 olanlara 18 Ekim’de 4,2 ve 0 olanlara 19 Ekim tarihinde ödeme yapılacak” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakanlık Merkez Bina’da düzenlediği basın toplantısında Bakanlar Kurulu’nda yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle alınan kararları açıkladı.

Kurban Bayramı’nın birinci günü olan 25 Ekim öncesindeki arefe gününün de resmi tatil ilan edildiğini bildiren Arınç, ”24 Ekim Çarşamba günü de kamu kesimi için tam gün tatile dönüştürüldü. Çarşamba günü yarım gün mesai yapılmayacak” ifadesini kullandı.

Her bayramda olduğu gibi otoyol, boğaz köprüleri ve belediyelerin sunduğu toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanılmasına yönelik kararların da alındığını vurgulayan Bülent Arınç, ”24 Ekim 2012 Çarşamba günü 00.00’dan başlayarak 30 Ekim 2012 Salı günü saat 07.00’ye kadar otoyollar ve Boğaz köprülerinden ücretsiz yararlanılacak. 25 Ekim Perşembe günü saat 00.00’dan başlayarak, 28 Ekim Pazar günü saat 24.00’e kadar belediyeler ve bunların kurduğu birlik, müessese ve işletmecelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlar da bunlardan istifade etmiş olacak” diye konuştu.

Maliye Bakanlığından yayınlanan genelge ile 04 Kasım 2011  Cuma günü, Kurban Bayramın da önce kamu çalışanlarının maaşının avans olarak ödenmesi talimatı verildi.

Kamu personelinin maaşları bayramdan önce ödenecekKamu çalışanları habere sevinsin mi üzülsün mü bilemediler. Çünkü maaşlarını Kurban Bayramından önce alır ve ihtiyaçlarını karşılarlarsa geriye kalan 40 günü nasıl geçiririz diye  şimdiden kara kara düşünmeye başladılar.

T.C. MALİYE BAKANLIĞI
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
Sayı : B.07.0.BMK.0.022-115912 28/10/2011 *14147

Konu : Aylıkların avans olarak ödenmesi

GENELGE

1- Aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15/11/2011 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişler, 657 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesine göre, 4/11/2011 tarihinde avans olarak ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır.

2- Avansın hesabında ele geçen net tutarlar esas alınacaktır.
3- Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personelin avans tutarlarının ilgili bankalarca zamanında ödenmesi sağlanacaktır.
 4- Verilen avanslar Personel Avansları Hesabına borç kaydedilerek muhasebeleştirilecektir. Ödenen avans tutarları ilgililerin ait olduğu aylık veya ücretlerine mahsup edilecek ve gerekli kanuni kesintiler bu aylık veya ücretlerinden yapılacaktır.
 5- İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir.

 Gereğini arz / rica ederim.

Mehmet ŞİMŞEK

Maliye Bakanı

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap