Buradasınız : Ana Sayfa //Kitap Tavsiyeleri//Canan Efendigil Karatay’ın Diyet Kitabı (Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık)

Canan Efendigil Karatay’ın Diyet Kitabı (Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık)

Ülkemizin ve dünyanın sağlık konusunda en önemli problemlerinin başında gelen obezite (aşırı şişmanlık), kolesterol, kalp hastalıkları, şeker, yüksek tansiyon gibi hastalıklar tıbbın son imkanları kullanılarak engellenmeye çalışılıyor. Ancak tek başına tıbbi girişim bu hastalıkların çözümünde yeterli değil. Bahsettiğimiz rahatsızlıkların zamanla ve yaşam standartlarına göre oluşan hastalıklar olduğunu düşünürsek, tedavilerinin de zamanla ve yaşam standartlarına dikkat edilerek yapılabileceğini söylemek hiçte yanlış olmayacaktır. Beslenmeden uyku düzenine, çalışma hayatından günlük yapılan tüm aktivitelere kadar herşey insan sağlığını doğrudan etkileyen faktörler arasındadır. Öyleyse obezite ve diğer hastalıklarla mücadelede, tüm yaşamımızı bir bütün halinde değerlendirerek çözüm aramalıyız. Bu konuda uzmanlaşmış kişilerden destek alarak yapacağımız bir başlangıç, hayatımızı olumlu yönde etkileyecektir.

Ülkemizde son yıllarda sağlık konusunda tavsiye ettiği bilgilerle popüler hale gelen isimlerden olan Canan Efendigil Karatay, yaşam boyu sağlıklı olabilmemiz için neler yapmamız gerektiğini bir kitapta topladı. Canan Efendigil Karatay‘ın, Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık kitabı geçtiğimiz ayın en çok satan kitapları arasına girmeyi başardı. Bu durum kitabın başarısının yanında, ülkemiz bireylerinin sağlıklı yaşam konusunda tek başlarına başarı olmadığını da gözler önüne seriyor. Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık kitabı hakkında ayrıntılı bilgi yazımızın devamında.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık Kitabı

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık Kitabı

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık

Canan Efendigil Karatay
HAYY KİTAP

Prof. Canan Efendigil Karatay’ın yazdığı ve çıktığı günden beri ‘en çok satanlar’ listesinden inmeyen Karatay Diyeti, Türk insanının en büyük hayalini gerçekleştirdi: Aşırı kilolardan kurtularak hastalıklardan uzak, enerjik ve kaliteli bir yaşam sürmek… Bu diyeti uygulayan binlerce insan yüzde 100’e yakın bir başarı oranıyla, vücut yağlarından kurtuldu ve kilo verdi. Üstelik kendilerini mutlu ve dinç hissetti. Verdikleri kiloları geri almadı. Bu yaşam biçimi, ‘Türk halkı için en uygun’ olduğundan ve kilo vermenin önünde en büyük engel olan ‘acıkma korkusu’nu da tamamen yok ettiği için adeta bir fenomen haline geldi. Karatay Diyeti uygulayıcılarının sayısı her geçen gün katlanarak artıyor.

Bu kitap Karatay Diyeti’nin devamı niteliğinde. Doğru beslenme ve sağlıklı kilo verme ile ilgili çok daha kapsamlı bilgiler içeriyor. Genç yaşlı hepimize şefkatli bir kılavuzluk yapıyor: Mevsimlere ve yaş dönemlerine göre, 365 gün 24 saat nelere dikkat etmeliyiz ki, her yaşta kendimizi dinç hissedelim, kilo problemi yaşamayalım ve hastalıklarla aramıza kalın bir duvar örelim? Prof. Karatay, bu yeni kitabında okuyucuların merak ettiği tüm ‘özel’ sorulara da yanıt veriyor. Yine o anlaşılır üslubuyla, nedenleriyle, niçinleriyle, bilimsel araştırmalar ışığında ve uygulaması kolay önerileriyle…

Karatay Diyeti’ni alıp okuduysanız bu kitabı kaçırmayın, okumadıysanız ikisini birden alın, hayat boyu rahat edin!

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık Kitabı Yayın Bilgileri

Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık Kitabı Fiyatı: 18,00 TL.
Yayın Yılı: 2012
264 sayfa
ISBN:6054325726
Dili: TÜRKÇE

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap