Buradasınız : Ana Sayfa //Futbol Köşesi//Kaybolan Sprey

Kaybolan Sprey

Futbol Maçlarında Baraj Mesafesi İçin  Kaybolan Sprey Kullanılacak

Hakemlerin en zorlandıkları konulardan biride serbest vuruşlarda kurulan barajın yerinin futbolcular tarafından korunmaması ve sürekli ihlal edilerek mesafenin topa doğru yakınlaşarak vuruş acısının azaltılması isteği olmuştur. Bu konuda zorlanan ve futbolculara kart göstermek durumda kalan hakemler için büyük kolaylık geliyor. Rakip takım futbolcularının da itirazını azaltacak bu uygulama ile : Saha çizgilerine benzer bir iz oluşturacak ve hakemlere, baraj mesafesinin korunması açısından yarar sağlayacak. Futbolcular bu izi geçemeyecek böylece hakem ve futbolcular için nirengi sağlanmış olacak kaybolan sprey kullanılacak.

Kaybolan Sprey’in Özellikleri

Kirlilik yaratmayan köpükten meydana gelen sprey; çim, sentetik ve toprak sahalarda kullanılabiliyor. Köpük boya, sahaya uygulandıktan 45 saniye ila 2 dakika içerisinde kendi kendine yok oluyor. www.eneger.com

FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) serbest vuruştan önce kurulan barajın mesafesini belirlemek için ilk kez bir FIFA organizasyonunda kaybolan sprey denenecek. 7 kentte yapılacak FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’ndaki 52 maçın hepsinde kullanılacak.

Kaybolan Sprey

Kaybolan Sprey

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap