Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Kayseri’de Otobüs Baraja Uçtu – Ölenlerin İsimleri

Kayseri’de Otobüs Baraja Uçtu – Ölenlerin İsimleri

Kayseri‘nin Yahyalı ilçesinde tur otobüsü baraja uçtu. Otobüs kazasında çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.

Kayseri'de Otobüs Baraja Uçtu

Kayseri’de Otobüs Baraja Uçtu

Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’nde, Nevşehir’den geziye gelen öğretmen ve ailelerini taşıyan midibüs bugün Çamlıca-3 Baraj gölüne uçtu. Kazada ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

Nevşehir’in Gülşehir İlçesi’ne bağlı Karacaşar Beldesi İlkokulu ile ilçe merkezindeki Sevim-Erdoğan Öz İlkokulu öğretmen ve aileleri, midibüsle Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’ndeki Kapuzbaşı Şelaleleri’ni gezmeye gitti. Geziye çıkanların bulunduğu Karacaşar Belde Belediyesi’ne ait 50 NC 057 plakalı midibüs, Kapuzbaşı’na giderken, Yeşilköy yakınlarında bugün saat 11.30’da Çamlıca-3 Baraj Gölü’ne uçtu.

Kazanın duyulması ardından UMKE kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevkedildi. 13 ambulans ve 1 ambulans helikopter kaza bölgesine giderken, ilk bilgilere göre 6 kişi öldü, 26 kişi yaralandı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA

Kayseri Valisi Şerif yılmaz, Yahyalı ilçesinde bir midibüsün baraja düşmesi sonucu meydana gelen kazada ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi.

Yeşilhisar ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, yaptığı açıklamada, “”Bir midibüsün Yahyalı ilçesinde baraja düştüğünü öğrendim. Kazada ölü ve yaralılar olduğu bilgisi verildi. Ben de olay yerine hareket ediyorum”” dedi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibinin sevk edildiği öğrenildi.

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap