Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//KEY Hak Sahiplerinin Listesi Yayımlandı Temmuz 2012

KEY Hak Sahiplerinin Listesi Yayımlandı Temmuz 2012

Konut Edindirme Yardımı hak sahipleri listesi, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Key ödemesini çeşitli sebeplerden ötürü alamayan vatandaşların itirazları ve mahkemelere başvurması ile yeni düzenleme ve çözüm yöntemleri ile KEY ödemeleri devam ediyor. Bu kapsamda çıkarılan hak sahipleri son listesi Resmi Gazete de yayımlandı. Sizde KEY maduru iseniz ve hala ödem alamadıysanız yeni listeden isminizi kontrol edebilirsiniz.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin “5939 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ve Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik ile 5664 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanuna 662 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 73’üncü Maddesi ile Eklenen Hükme Göre Tespit Edilen Hak Sahipleri Listesi” Resmi Gazete’nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

Emlak Konut Gayrikenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin hazırladığı KEY hak sahipleri listesine “http: //www.keyodemeleri.com/” adresinden ulaşılabilecek. Ödemelerde TC kimlik numarasının ibrazı zorunlu olacak.

KEY ÖDEMENİZ OLUP OLMADIĞINI TIKLAYIN ÖĞRENİN

KONUT EDİNDİRME YARDIMI NEDİR?

1 Ocak 1987′ de dönemin hükümeti tarafından yürürlüğe konulan yasa gereğince çalışanların maaşlarında konut edindirme vaadiyle kesintiler yapılıyordu. Ancak vatandaşın maaşında yapılan kesintilere rağmen kimse ev sahibi olamadı. Bu kesintiye 1995 yılından itibaren son verildi.

Mevcut hükümet, KEY ödemelerinin yapılması konusunda bir yasa çıkardı.. Bu yasa gereğince Key ödemelerinin 7 Temmuz 2008 den itabaren yapılmasına karar verildi. Söz konusu yasa ile maaşlarından kesinti yapılan vatandaşlar ödemelerini hala geri almaya devam ediyor.

KEY-ÖDEMELERİ-SORGULAMA

KEY-ÖDEMELERİ-SORGULAMA

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap