Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Kilo Alınan Bölgelere Göre Nedenler ve Çözüm Önerileri

Kilo Alınan Bölgelere Göre Nedenler ve Çözüm Önerileri

Kilo Alınmış Bölgelere Çözüm Önerileri

Sağlık yaşam göstergelerinin başında fiziksel görünüş ilk sıralarda ki yerini alırken, sadece belli bölgelerde kilo sorunu yaşamayan yani şişman sayılmayanlar için vücudumuz gerekli sinyalleri aslında veriyor.

Yapılan araştırmalara göre aşağıda verilen tabloya göre bölgesel kilo sorunu yaşayanların dikkat etmesi gereken konularla bu tür kilo alınımların kolayca önüne geçilebilecek.

1. Resimde ki gibi vücudunuzun üst kısmı kilo ise bunun sebebi fazla yemeniz olabilir. Sağlıklı beslenerek bu kilolardan kurtulabilirsiniz.

2. Resimde ki sadece simit tabir edilen göbeğiniz varsa nedeni sinirsel olabilir. Strese bağlı şişkinlik ve hazımsızlık sorunuz da olabilir. Stresten uzak durarak bunu önleyebilirsiniz.

3. Resimde ki gibi sadece basen bölgesinde kilo sıkıntı yaşayanların fazla gluten tükettiklerinden şüphe edilir.

4. Resimde ki gibi ön karın bölgesinden şişmanlayanların genetik yatkınlıkları olabilir, bu bölgeleye özel spor hareketleriyle çözüm arayabilirler.

5. Resimde ki gibi alt kalça ve bacak bölgesinde kilo almanın sebebide kan dolaşımı problemleri olabilir, doktor yardımı

6. Resimde ki vücudunuzun orta kımında aşırı kilolar hareketsizliğe bağlı olabilir, daha fazla hareket ederek ve spor yapnaya özen gösterin.

Belirtilen bölge ve öneriler genellemedir. Bu sebeple mutlaka prosyonel isimlerden doktor, diyetisyen, spor eğitmeni vb. destek almanız tavsiye edilir.

Kilo alınan bölgelere çözümler

Kilo alınan bölge

Etiketler: , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap