Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Kırıkhanspor 37-0 Hassaspor Maçında Şike İddiası!

Kırıkhanspor 37-0 Hassaspor Maçında Şike İddiası!

Haberin başlığını okuyunca hepinizin “ne iddiası? düpe düz şike” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak ortada bir şike varsa bu kanıtlanıncaya kadar bir iddia niteliğinde olduğu için yayın ilkemiz gereği bu başlığı kullanmak zorundayız. Haberin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Konu ile ilgili yorumlarınızı en altta bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Kırıkhanspor 37-0 Hassaspor Maçında Şike İddiası!

37-0'lık maç

37-0'lık maç

Hatay U-17 takımlarından Kırıkhanspor ile Hassaspor arasında oynanan lig maçının 37-0 sonuçlanması üzerine liderliği averajla kaybeden Karayılan Belediyespor, maçta şike olduğu iddiasıyla tahkime gitme kararı aldı.

İskenderun Karayılan Belediyespor’un 25 gol averajı birinci olduğu grupta kendisine en yakın rakibi Kırıkhanspor’un Hassaspor takımını 37-0 yenerek 12 gol averajı ile liderlik koltuğuna oturduğunu belirten Karayılan Belediyespor antrenörü Ali Gülmez, şurnyarı söşledi:

“Maçın 37-0 tescil edildiğini bugün öğrendim. U-17 maçlarının her yarısı 40’ar dakika oynanıyor. Taç olmadı mı? Aut olmadı mı? Ofsayt, faul olmadı mı? Bunlar olsa birer dakika oynansa 80 dakika doldurulur. Takım 13-15 gol atsa. Rakip zayıftı oyuncuları eksikmiş diye düşünülebilir. Dünyada eşi görülmemiş bir olay. Hatay’da olması mümkün olmayan bir şey bu, maçta her vurulan top nasıl gol oldu anlayamadık.

Bu işte şikenin, şaibenin olduğunu düşünüyorum. Kırıkhan’ın yenmesi normal. Normal bir skorla yense herhangi bir sıkıntı yok. Biz onuncu on birinci haftaya gelindiğinde 25 gol averajla öndeydik. Hatta statü gereği beraber kaldığımız maçta deplasmanda attığımız golün avantaj olmayacağı statüde yazılıydı. O yüzden 37-0 maçı alarak bizim 12 gol üzerimize çıktılar. Nasıl oluyor da önceki oynadıklarında 3-1 kazandıkları maçı ikinci oynamalarında 37-0 kazanıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Tahkime gideceğiz, itiraz dilekçemizi verdik.”

Futbolcularının bir yıllık emeğinin boşa gittiğini belirten Ali Gülmez, “Yapılan antrenmanların boş olduğunu gördük. Takım olarak hiçbirimizin neşesi kalmadı. Çocukların bir yıl boyunca hayallerin süsleyen şampiyonluğun gittiğini gördük. Artık kalan iki maça da öylesine çıkıp oynayacağız. Tescil edilen maç içinde yapılacak bir şey kalmadı. Şike yapılsın diye mi ligler oynatılıyor? Kuvvetli olanlar bu işi götürüyor. Bundan sonrası yetkililere kalmış. Gereğini yapmalarını istiyoruz” diye konuştu.

– Hatay / İskenderun

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap