Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Konya’da Türk Yıldızlarına Ait Uçak Düştü !

Konya’da Türk Yıldızlarına Ait Uçak Düştü !

Türk Yıldızlarına Ait Uçak Düştü

Konya’da 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı‘nda konuşlanan akrobasi timi Türk Yıldızları‘na ait NF-5 tipi uçak, eğitim sırasında, üsse yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki bir fabrikanın boş arazisine düştü, 1 pilot şehit oldu.

Türk Yıldızları‘na ait NF-5 tipi uçak, iddiaya göre eğitim uçuşu için 3’üncü Ana Üs Komutanlığı‘ndan havalandıktan sonra yaklaşık 2 kilometre ilerideki TÜMOSAN Traktör Fabrikası arazisine düştü.    Kazada 1 pilot yüzbaşı şehit oldu. Bu Türk Yıldızları  ‘nın ilk şehitli kazası oldu. 1993  ‘de kurulan Türk Yıldızları  ‘nın yıllarında da bir kaza meydana gelmiş, bu olayda motoru duran uçaktan pilot, fırlatma koltuğunu kullanarak ayrılmayı başarmıştı.

http://www.youtube.com/watch?v=X5L04u6g6HU&feature=related

Türk Yıldızları 134  ‘üncü filoya bağlı tek kişilik NF-5 A tipi uçak, eğitim uçuşu için 3  ‘üncü Ana Üs Komutanlığı  ‘ndan havalandıktan sonra, saat 12.00 sıralarında yaklaşık 2 kilometre uzaktaki Tümosan Traktör Fabrikası arazisine düştü. İlk olarak çevrili telleri kopan uçağın yaklaşık 500 metre sürüklendikten sonra fabrikaya 300 metre kala parçalandığı öne sürüldü. Kazada 1 pilot yüzbaşı şehit oldu.   Olayın çevredekiler tarafından ihbar edilmesinin ardından kaza yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. 3  ‘üncü Ana Jet Üs Komutanlığı  ‘na ait itfaiye ekipleri olay yerine giderek müdahale etti. Helikopterlerle de olay yerinde keşif uçuşu yapıldı. 

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ilk belirlemelere göre 1 pilotun şehit düştüğünü belirterek, ”Türk Yıldızları  ‘na ait N F-5 tipi uçak, bir fabrikanın arazisine düştü. İlk belirlemelere göre 1 pilot şehit oldu. Olay yeni oldu. Gerekli incelemenin ardından detaylı açıklama yapılacak” dedi.

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Konya’da Türk Yıldızlarına Ait Uçak Düştü ! "

  1. Arif dedi ki:

    Turk MIleti icin Cok Aci bir kayip,Sehidimize Allah Cennet Mekan Eylesin.HEpimizin Basi Sagolsun…Arif EMUL

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap