Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Köprülerden Ücretsiz Geçiş Uygulaması Başladı 17.07.2012

Köprülerden Ücretsiz Geçiş Uygulaması Başladı 17.07.2012

Köprülerden ücretsiz geçiş uygulaması 17.07.2007 Salı günü 00.00 ‘dan  itibaren başladı…

İstanbul’da varolan trafik karmaşa ve soruna Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsünde yapılan bakım ve onarım çalışmalarının da eklenmesiyle köprülerde oluşan ve vadandaşı çıldırma noktasına getiren köprü geçişlerine çözüm olması amacıyla yürürlüğe konulan FSM ve Boğaziçi köprülerinde ücretsiz geçiş uygulaması gece yarısından itibaren başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı uyarınca,17.07.2012  saat 00.00’dan itibaren Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Boğaziçi köprülerinde ki gişe geçişleri ücretsiz oldu. Ücretsiz geçiş uygulaması, FSM köprüsündeki bakım ve onarım çalışmaları bitene kadar sürecek. İlk dakikalarda geçişlerin ücretsiz olmasına rağmen FSM Köprüsü’nde akşam saatlerinde yaşanan kazanında etkisi ile trafik yoğunluğu devam etti.

Köprü geçişlerine “17 Temmuz Salı günü saat 00.00’dan itibaren bakım çalışmaları süresince köprü geçişleri ücretsizdir”

yazılı pankartlar asıldı. FSM’yi kullanan araç sürücüleri, köprülerin ücretsiz olmasının trafiği daha da yoğunlaştıracağını ve ücretsiz olmasının birşey değiştirmeyeceğini belirttiler. Ayrıca FSM’de yapılan bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığı tarih, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tarafından tespit edilecek.

Köprülerden Ücretsiz Geçiş Uygulaması Başladı

Köprülerden Ücretsiz Geçiş Uygulaması Başladı

 

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap