Buradasınız : Ana Sayfa //Eğlence//Korku evi ve evden kaçış oyunu farkı

Korku evi ve evden kaçış oyunu farkı

Son dönemlerde hayatın sıkıcılığından kurtulmak isteyen insanların yaptığı çeşitli faaliyetler var. Kimisi heyecan ve korkuyu bir arada hissetmek için korku evi denen bir oyuna dahil oluyor. “Korku evi de neymiş?” diye soranlar arasındaysanız hiç merak etmeyin bu yazı da öğreneceksiniz. Ben yeni duymuş olsam da korku evi 2013 yılından beri varmış. İki hafta önce duyduğum ve gitmeden önce araştırmaya başladığım bu eğlencede kafamı karıştıran birkaç konu vardı; evden kaçış oyunu ne demek, korku evinden farkı nedir?

korku_evi_orijinal

Anladım ki her zaman ülkemizde yapılan bir isimlendirme hatası ve genelleme problemi yüzünden kafam karışıyormuş. Evden kaçış oyunu aslında korku evi veya macera evlerinin genel adıymış. Yani her korku evi evden kaçış oyunudur ama her evden kaçış oyunu korku evi değildir!

İki hafta önce duyduğum bu eğlenceye katılma şansını ise 3 gün önce yaşadım. Korku temalı bir evden kaçış oyununa gittim. Sandığımdan çok daha eğlendim, birkaç ufak sorun yaşadım ama oyunun sonunda çok memnun ayrıldım. Hatta sizler için korku evi puanlama sayfası açmayı da düşünmüyor değilim.

Herkese tavsiye ediyorum.

Not: Bu konu hakkında eğlenceli bir sayfa tavsiyesine buradan ulaşabilirsiniz.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap