Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//Kurretülayn Anlamı Nedir? Kurretülayn Kelime Anlamı?

Kurretülayn Anlamı Nedir? Kurretülayn Kelime Anlamı?

Acun Ilıcalı’nın Tv8’i satın almasıyla birlikte takip edilen programlarına yeni projeler ekleyerek çalışmalarına hız vermişti. Acun Medya’nın son yarışması Ütopya ilgiyle takip edilir olunca yarışmada itina ile seçilmiş yarışmacılarda merak toplamaya başladı. Ütopya yarışmasında bir yarışmacı ilk anda ismi ile öne çıktı Kurretülayn Matur adında ki yarışmanın ismin duyanlar, Kurretülayn ne demek? Kurretülayn anlamı ne? Kurretülayn kelime anlamı ne? gibi bir çok soruyu akıllarından geçirip aramaya başladılar. İşte bizde merak edilen Kurretülayn kelimesinin sözlük anlamını sizlerle paylaşmak istedik.

Kurretülayn Nedir? Kurretülayn Ne demek?

Kurretülayn, Arapça kökenli bir kelime olup aslında Kurretu’l-ayn şeklinde yazılır. Ayn Arapçada “göz” demektir; Kurretu sözcüğü ise “nur” manasına gelmektedir. Tam anlamıyla Kurretülayn kelimesi “göz nuru demektir.

urretülayn, Arapça kökenli bir kelimedir. Kurretu'l-ayn şeklinde yazılır.  Ayn Arapçada "göz" demektir; Kurretu sözcüğü ise "nur" manasına gelmektedir.   Kurretülayn kelimesi "göz nuru demektir.

Kurretülayn

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap