Buradasınız : Ana Sayfa //TV Dünyası//Kurt Kanunu Dizisi Yorumları

Kurt Kanunu Dizisi Yorumları

Kurtlar Vadisi’nin de senaristi olan Bahadır Özdener’den bu kez de Kurt Kanunu

Bahadır Özdener‘in hedefi Amerikan dizilerinin etkisinden kurtularak Türklerin ırk özelliklerine uygun bir dizi formatı oluşturmak.

Kemal Tahir’in “Kurt Kanunu” romanını televizyona uyarlayan senarist Bahadır Özdener, dizinin diğer yapımlardan farkını ve iddialı olduğu noktaları anlattı.

Kurt Kanunu 5.Bölüm Fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=El6cyPmqNDY

Kurtlar Vadisi’nin de senaristi olan Özdener yeni dizisi “Kurt Kanunu”nun yerli dizi sektörünün geleneklerinin dışına çıkmayı hedeflediğini söyledi. Yerli dizilerin ABD dizilerinin etkisi altında olduğunu kaydeden Özdener Türk seyircisinin davranış kalıplarına uygun bir uslup ve anlatım biçimiyle Kurt Kanunu dizisini hazırladıklarını söyledi:

“Anlatımı, uslubu, Oyunculuğu, diyalogları, yönetmenin ve senaristin yorumlama biçimiyle bu dizi seyirci için farklı bir dizi olacak. Uzun bir zamandır yerli dizi sektörü yani senaristi, Oyuncusu, yönetmeni ABD dizilerinin etkisi altında. Ama izleyicinin de buna parelel olduğunu düşünmüyorum. Çünkü genetik formasyonumuz Amerikalılardan daha farklı. Türkler ağırkanlı, ağır hareket eden, diyaloğu seven, dinlemeyi seven, kendi içinde sahneleri yaşamayı seven, bir parça eski radyo dinleyicisi gibi davranan bir yapıya sahip.”

Kurt Kanunu Dizisi Konusu
Cumhuriyet’in ilk senelerinde meydana gelen İzmir suikastı, o dönemin çalkantılı çekişmelerini ve hesaplaşmaları… “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” korkusunu her an enselerinde hissederek yaşayan köşeye kıstırılmış, kendileri ve geçmişleri ile, içerisinde bulundukları zamanla hesaplaşan gerçek kişiler…

Zamparalığıyla meşhur olan Abdülkerim, suikast ekibinin de içerisinde bulunduğu Gülcemal Vapuru’ndan son anda inen kadının Laz İsmail’in kapatması Ballı Naciye olduğunu fark eder etmez Naciye’nin evinin yolunu tutar.

Abdülkerim, Naciye’yle gününü gün ederken, Baytar Rasim, Abdülkerim’i aramaktadır. Baytar Rasim, suikast ekibinden Ziya Hurşit’in hükümet ile bağlantı kurduğunu duymuş, durumun hemen Kara Kemal’e iletilmesi gerektiğini düşünmüştür. Ama işin garip tarafı, Kara Kemal’in hiçbir şeyden haberi yoktur. Abdülkerim, sonunda Kara Kemal’e gerçekleri söylediğinde, Kara Kemal henüz vakti olduğunu düşünerek, başlangıçta suikastı engellemenin yolunu araştırır. Önce suikast ile ilgili kişileri sorguya çeker. Daha sonra suikast ekibine ulaşmaya çalışır. Akabinde İstiklal Mahkemesi üyesi Kel Ali’yle bağlantı kurmaya çalışır. Attığı her adımda, işin içine girdiğini ya da bir şekilde içine sokulmaya çalışıldığını hisseder. Bir ara yurtdışına çıkmayı düşünen Kara Kemal’in teşebbüsü engellenince, işin ciddiyeti ortaya çıkar. En sonunda kaçmaya karar verir…

Kurt Kanunu dizisi oyuncu kadrosu;
– Ümit Acar
– Ali Başar
– Pelin Akil
– Bahar Kerimoğlu
– İlker Kızmaz
– Ahmet Somers
– Funda İlhan
– Yüksel Arıcı
– Ferhat Yılmaz
– Bülent Düzgünoğlu
– Kemal Topal
– Ferda Işil
– Göker Ersivri
– Kaan Ürkmez

Kurt Kanunu dizisi oyuncu kadrosu

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap