Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//Lahmacunun Eti Az ise Nereye ve Nasıl Şikayet Edilir?

Lahmacunun Eti Az ise Nereye ve Nasıl Şikayet Edilir?

Lahmacunun Et Miktarı (Et Oranı) Ne Olmalı?

Ülkemiz mutfak olarak çok geniş bir yelpazeye sahip, öyle lezzetler var ki  meşhur olduğu yer, yöre-bölgenin dışına taşıp tüm Türkiye değil neredeyse dünyaya nam salmış durumdalar. Hal böyle olunca da bu lezzetlere olan taleple birlikte bir çok yerde yapılıp satışa sunulmasıyla beraber bazı sorunların ve yöresel tattan uzaklaşılması kaçınılmaz hale geliyor.

lahmacun

Lahmacun

Bu lezzetlerden lahmacunda en çok sevilen ve tercih edilen yiyeceklerden biri olarak karşımıza çıkmakta ve lahmacun için en çok şikayet edilen husus olarak et miktarının oranı ve az oluşu sorun yaratmakta. Eminiz ki bir yerde yediğiniz lahmacun ile diğer yerde yediğiniz lahmacun birbirini tutmamakta, bazende lahmacun üzerinde et arar pozisyona düşmüşsünüzdür.

İşte Türk Standartları Enstitüsü (TSE) de tüketicilerden gelen lahmacunda et oranına dair yoğun şikayetler üzerine, lahmacunda yüzde 25 olan et oranı yüzde 35’e çıkarttıp, standart dışı lahmacun üretenlere ise para cezası kesileceği açıkladı.

TSE’nin lahmacun için 1 Ocak 2016’dan itibaren uygulanacak bu kuralı uygulamayanlar ve uymayan işletmeler için 14 bin 700 lira para cezası uygulanacağını açıkladı. Denetimleri Tarım İl Müdürlükleri yapacak.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap