Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Lazer ile cilt leke tedavisi

Lazer ile cilt leke tedavisi

Cilt lekeleri, özellikle belirli bir yaş sonrasında bayanlarda meydana gelen ve kimi bayanları da oldukça rahatsız eden cilt problemleridir. Bazı lekelenmelerin tedavi edilmesine gerek görülmezken,  kimi cilt lekeleri mutlaka doktor kontrolünde değerlendirilmeli ve gerekli görülen yöntemler ile de tedavi edilmelidir. Günümüzde güneş ışınlarının zararlı etkilerinden dolayı meydana gelen lekelenmelerin tedavisinde ilk akla gelen ve tercih edilen yöntemlerden biri lazer uygulamalarıdır. Ancak bilinmelidir ki teknolojimiz ne kadar gelişmiş olursa olsun cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan lazer uygulamalarında ufak tefek yan etkiler hala görülebilmektedir. Bu yan etkilerden bazıları ise, kaşıntı, ağrı, yanma, kabuklanmalar ya da ciltte meydana gelen hafif morarmalardır.

cilt lekeleri

Güneş cilt lekeleri, biraz önce de söz ettiğimiz gibi genellikle solaryum ya da güneşin zararlı ışınlarından çok fazla maruz kalma gibi sebeplerden dolayı meydana gelmektedir. Özellikle son yıllarda güneşin zararlı etkileri de artmışken öğlen güneşinde kesinlikle bu ışınlara maruz kalmamak gerekmektedir. Aksi halde bahsettiğimiz Güneş cilt lekeleri gibi sorunlar ile karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Güneş nedeni ile ciltte oluşan lekelenmeler genellikle yüz ve omuz bölgelerinde çoğunlukla belirmekte olup, ancak tüm vücutta da görülebilmektedir. Yine söz ettiğimiz gibi bu lekelerden en kolay ve acısız bir şekilde lazer uygulamaları ile kurtulabilmekteyiz.

Lazerle cilt lekeleri tedavisi, günümüzde ilk tercih edilen yöntemler arasında gelmekte olup, birçok lazer yöntemi bu tedavi için tercih edilebilmektedir. Ancak bizler,  “drmustafakaratas.com” olarak önerdiğimiz lazer sistemi Q-switched Nd:YAG lazerdir. Lazerle cilt lekeleri tedavisinde tercih edilen bu sistem 1064 dalga boyuna sahip olup, sadece gerekli bölgeye etki etmekte ve asla cildin diğer bölgelerine zarar vermemektedir. Bu sayede ciltte zarar meydana gelmeden güvenilir bir biçimde cilt lekelerinin düzelmesinde önemli rol oynamaktadırlar. Q-switched Nd:YAG lazer ile leke tedavisi genellikle 6 seans kadar önerilmekte olup, bu seans sayısı kişiden kişiye göre de değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama sonrasında da ciltte herhangi ciddi bir reaksiyon meydana gelmemektedir.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap