Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Makinenin Yıkama Suyu Neden Isınmaz ve Çözümü Nasıl Olur?

Makinenin Yıkama Suyu Neden Isınmaz ve Çözümü Nasıl Olur?

Günlük yaşamın son derece etkin ve fonksiyonel bir şekilde her ihtiyaca özel çözümlerin kaliteli standartlarda karşılanabilmesi hususunda beyaz eşya teknolojilerinin çok önemli etkileri bulunmaktadır. Hayatın her alanında kendisine yer bulan teknolojinin yaşamda bu denli önemli bir rol üstlenmesine yol açan en önemli teknolojilerin başında elbette ki beyaz eşya ürünleri gelirken, bu alanda dünyanın bir numarası olan Altus markası ön plana çıkıyor. Genel olarak üstün özelliklerinin yaşam alanlarındaki çalışma ihtiyaçlarının kaliteli şekilde karşılanmasına yönelik olması dolayısı da ev hanımlarının ev işlerindeki en büyük yardımcılarından birisi olan beyaz eşya teknolojilerine ilişkin en ileri teknolojileri sunan Altus markasının en ileri nesil teknolojiye sahip çamaşır makineleri de oldukça yoğun şekilde kullanılıyor.

altus servis

Modern yüzyıl Türkiye’sinde yoğun şekilde kullanılan Altus markalı çamaşır makinesi modellerinde üstün teknolojiler kullanılıyor. Ancak ileri seviyede dayanıklılık ve esnekliğe sahip olan teknolojiler kullanılıyor olsa da Altus markalı çamaşır makinelerinin ileri düzeydeki performansı zaman içerisinde çevresel etmenler veya kullanım yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak geçen süreç içerisinde çeşitli arızalanmalar ve sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu tip durumlarda ise Altus Servisi teknik ekipleri tarafından profesyonel ve teknolojik servis desteği sunulmaktadır.

İleri nesil teknolojilere sahip olan Altus markalı çamaşır makinelerinde çok sık şekilde karşılaşılabilen yıkama suyunun ısınmaması durumuna yönelik olarak Altus Servisi merkezinde ileri nesil Altus markalı çamaşır makinesi teknolojisine uygun standartlarda arıza tespit ve arıza onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda da teknik ekipler tarafından alınan arıza bildirim talebi doğrultusunda gezici ekipler kısa süre içerisinde ilgili adrese ulaşarak, arıza tespit uygulamalarına başlanmaktadır.

İstanbul Altus Servisi teknik ekiplerinin Altus markalı çamaşır makinelerinin en üstün modellerine yönelik olarak da deneyim ve teknolojik bilgi uzmanlığına sahip olması sayesinde arıza tespit ve arıza onarım uygulamaları çok kısa süreler içerisinde tamamlanarak, müşteri mağduriyetinin önüne geçilmesi sağlanıyor. Bu noktada da Altus çamaşır makinesinin yıkama suyunun ısınmamasına yol açabilecek parçalar olan rezistans, termostat ve program cihazı parçaları doğrudan yeni nesil teknolojik teknik teçhizat ile test edilerek arızalı olan parçanın tespiti sağlanır. Altus markalı çamaşır makinesinin yıkama suyunu ısıtmamasına yol açan arızalı parçanın tespiti ve onarımı için; arızalı olabilen rezistans’ın uçlarında kontrol gerçekleştirilir. Eğer ısıtıcı devresi açık devre ise yenisi ile değişimi doğrudan uygulanmaktadır.

Ayrıca ikincil olarak termostatın arızalı olma ihtimali dolayısıyla teknik ekipler tarafından termostat devresi kontrol edilir ve rezistansa giden kablolar ve enerji kontrol edilerek, arızanın giderimi gerçekleştirilir. Üçüncü aşamada rezistans devresinde bulunan röle kontaklarındaki kapanmama durumunda dolayı röle kontakları kontrol edilir. Eğer arıza tespit edilir ise doğrudan parça değişimi uygulanmaktadır. En son olarak ise program cihazı arızası kontrol edilerek, arıza tespit edilmesi durumunda yenisi ile değişimi gerçekleştirilir. Bu şekilde son derece kısa süre içerisinde arıza onarımı tamamlanır.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap