Buradasınız : Ana Sayfa //Film Yorumları//Mandıra Filozofu Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Mandıra Filozofu Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Birol Güven’in en önemli projelerinden olan Çocuklar Duymasın Dizisinde Egeli Gül Fidan karakterinin sonradan diziye dahil olmuş oğlu Mustafa Ali karakteri dizide Mandıra Filozofu olarak tanınmıştı. Bu karakterin felsefesi seyircinin oldukça ilgisini çekmiş ve beğeni toplamıştı. Anlaşılan Birol Güven Mandıra Filozofu o kadar güvenmiş ki twitter dan attığı mesajlar ile bu karakteri beyaz perdeye taşıyacağını duyurdu. İşte Birol Güven’in Mandıra Filozofu filmi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı tweetler:

Mandıra Filozofu’nun çekimlerine başlıyoruz.Kamera arkası belgeseli için genç sinemacı arkadaşlara ihtiyaç var mandirafilozofu@mint.com.tr

Mandra Filozofu bir sinema filmi. Mekanlarımız Çökertme ve bir Yunan Adası. 1 Ağustos’ta motor diyoruz.

01.08.2013 de çekimlerine başlanacak Mandıra Filozofu Filminin Ne Zaman Vizyona Gireceğ ile ilgili henüz bir tarih belirlenmedi.

Mandıra Filozofu Filmi Oyuncuları

Müfit Can Saçıntı Kimdir?

Müfit Can Saçıntı 21 yıllık senaryo yazarı. Ama onu bugünlerde meşhur yapan ‘Çocuklar Duymasın’ isimli dizide canlandırdığı ‘Mandıra Filozofu Mustafa Ali’ karakteri.

Mandıra Filozofu Mustafa Ali Kimdir?

Çalışmaya yanaşmayan, teknolojinin nimetlerinden uzak yaşayan köylü filozof Mustafa Ali gerçek hayatında tam bir ‘modern zaman filozofu’. Zira Müfit Bey, bizler için vazgeçilmez olan saat, cep telefonu ve araba gibi teknoloji ürünlerini kullanmıyor ve gerekli de görmüyor. Saçıntı, “Mesainin kölesi olan bizler neden teknoloji ve zaman arasında bir labirente sıkışıp kalıyoruz? Kendimizi mesaiye ve saate mahkûm ediyoruz?” diye soruyor.

Müfit Can Saçıntı’nın teknolojiden uzak bir hayatı seçmesi hiç de şaşırtıcı değil. O daha ortaokul yıllarında buna karar vermiş. İlk ve son kez saatini o yıllarda kullanan oyuncu, “Ortaokulda heveslendiğim için babam saat almıştı ama lisede asla takmadım.” diyor. Saate bağlı yaşayamayacağını fark eden oyuncu, saat kavramı olmayan bir meslek düşünüyor ve senarist olmaya karar veriyor. Saçıntı, 21 yıllık senaristlik hayatında hiç mesaili çalışmadığını da itiraf ediyor. Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo ekibinde yer alan Müfit Bey’in dizinin oyuncu kadrosuna seçilmesi de tesadüf değil. Müfit Bey’den dinliyoruz: “3 ay boyunca köylü bir filozof karakterini oynayacak oyuncu aradık. Birol Güven sonunda bu rolün bana uygun olduğunu söyledi. Çünkü ben de saat, araba ve cep telefonundan uzak yaşıyorum.”

Çok fazla bir oyunculuk tecrübesi olmadığını ve bu rolü kişiliğine olan benzerliklerinden dolayı kabul ettiğini söyleyen Saçıntı, “Benim ne işim var dizide? Ben aslında oyuncu değil senaristim.” itirafında da bulunuyor. Teknolojiye karşı mesafeli duruşunun da sebepleri var. Zira teknolojinin hayatımıza kattıkları kadar kaybettirdikleri olduğu görüşünde. Bunu bir örnekle anlatıyor: “Arkadaşımın kızı İstanbul’da yaşıyor ama babasıyla sadece telefonda görüşüyor. Arkadaşım, kızıyla yüz yüze konuşmak istediğini ve torunlarını çok özlediğini söylüyor.” Müfit Bey işyerinde ve evinde telefon kullanıyor. Ama cep telefonu taşımıyor. Saçıntı, “Üzerimde bulundurup onun stresini yaşamak istemiyorum.” diyor.

Kaynak: zaman.com.tr

Mandıra Filozofu

Mandıra Filozofu

Mandıra Filozofu Filmi Fragmanı

http://youtu.be/gHgdZH3hWJE

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap