Buradasınız : Ana Sayfa //Eğitim, Matematikçi//Matematik Blog ve Video Sitesi-Oksipital.com

Matematik Blog ve Video Sitesi-Oksipital.com

www.oksipital.com Bu site matematik ile ilgili blog yazılarından ve ders videolarından oluşmakta. Blog şeklinde tasarlanan sitenin temel amacı matematikle ilgili makaleler, bloglar ve haberlere yer vermek ve eğitimde fırsat eşitliliğini sağlaması. İçinde ilginç matematik tespitlerine de rastlayabilirsiniz. Matematikle ilgileniyorsanız ve de seviyorsanız mutlaka takip edin.

En önemli özelliklerinden biriside öğretmenlerin derste çektiği ders videolarını burada paylaşmaları.  Bir çok öğretmen akıllı tahta kullanmakta ve bu tahtaların özelliğinden dolayı dersleri kaydedebiliyorlar. Bu aşamada dersteki bir konuyu tekrar etmek web de artık çok kolay olacak.  Öğrencilerin herhangi bir nedenden dolayı dersi kaçırabiliyorlar. Görevli, izinli, hasta vb. gibi nedenlerle dersleri kaçıranlar bu sayede artık derslerden geri kalmayacaklar. Aynı zamanda sınavlara hazırlanırken de videolardan yararlanabilecekler.

Bu aslında dershanelere ödenen büyük paraları da ortadan kaldırmakta. Düzenli olarak videoları izleyen bir öğrenci için matematikten özel ders ya da dershaneye gitmesine gerek kalmayacak.

Site bütün öğretmenlere açık, isteyen öğretmen blog yazabilir ve de videolarını burada öğrencileriyle paylaşabilir.

 

 

 

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap