Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Mazda CX-5 Türkiye’de

Mazda CX-5 Türkiye’de

2012 Model Mazda CX-5 Türkiye’de

Tamamen yeni platformu tasarımındaki detaylar ile sportif, yüksek çevre performansı ve segmentinin en iyi güvenlik donanımlarını bünyesinde barındıran etkileyici Mazda CX-5, ilk etapta 2.0 litrelik benzinli manuel şanzıman 4X2 (165 BG) ve 4X4 (160BG) otomatik şanzımanla sunuluyor.

Her bir parçası sıfırdan tasarlanan CX-5’de Mazda mühendislerinin vardıkları nokta sürüş keyfi ve performanstan ödün vermeden yakıt tüketiminde yüzde 30 iyileştirme sağlamak ve karbondioksit emisyonunda uygulanan Euro 5 normlarını aşmak olduğunu belirten Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Mazda CX-5’in Türkiye’de 89 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunduklarını ve ilk sahiplerini bulmaya başladığını sözlerine ekledi.

Mazda CX-5’in Bazı Özellikleri

Gelişmiş aktif güvenlik donanımı sayesinde Avrupa’da bu sınıfta bazı ilklere imza atan Mazda CX-5 sürücü odaklı bir sürüş kabini yerleşimine sahip. CX-5, kazaların önlenmesine yardımcı olmak ve herhangi bir kaza olması durumunda kazanın şiddetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Son teknoloji ürünü pasif güvenlik sistemlerinin yanı sıra CX-5; Şehiriçi Akıllı Fren Desteği ve Şerit Değiştirme Uyarısı Sistemi gibi en yeni aktif güvenlik teknolojisiyle donatılmıştır.

Mazda CX-5′İn Yeni Nesil Motoru

SKYACTIV-G; yüksek verimli, yeni nesil direkt enjeksiyonlu bir benzinli motordur. Araçlar için kullanılan seri üretimli bir motorun dünyanın en yüksek sıkıştırma oranına ulaşmasını sağlamak amacıyla, Mazda mühendisleri genel olarak “vuruntu” olarak bilinen anormal yanma sorununu çözüme kavuşturdular. Bu motor, dünyanın dört bir yanında piyasaya çıkacak olan Mazda CX-5 modelinde kullanılmaktadır. Bu yılın sonlarında çıkarılacak olan yeni nesil Mazda6’da da kullanılacaktır.

SKYACTIV-D; pahalı bir nitrojen oksit (NOx) son işlem sistemine gerek olmaksızın global egzoz gazı düzenlemelerine uyan bir yeni nesil temiz dizel motordur. Seri üretimi yapılan dizel motorlar arasında dünyanın düşük sıkıştırma oranına ulaşmaktadır. SKYACTIV-D motoru kullanılan ilk model Mazda CX-5’tir. Bu yılın sonlarında çıkarılacak olan yeni nesil Mazda6’da da kullanılacaktır.

2012 Mazda CX-5 Türkiye’de

2012 Mazda CX-5 Türkiye’de

Etiketler: , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap