Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Mehmet Ali Erbil Akşam Saatlerinde Hastaneye Kaldırıldı

Mehmet Ali Erbil Akşam Saatlerinde Hastaneye Kaldırıldı

Mehmet Ali Erbil Yoğun Bakımda

07 Haziran 2012 Perşembe günü saat 20:00 sıralarında Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, göğsündeki rahatsızlık şikayeti ile gittiği Yakın Dogu Üniversitesi Hastanesi (YDÜ)’nde tedavi altına alındı.

Aniden fenalaşan Erbil’in, göğsündeki rahatsızlık sebebiyle anjiyoya alındığı ifade edildi. Erbil’in ameliyatı devam ediyor.

YDÜ Hasta ve Dış İlişkiler Başkanı Ahmet Savaşan; Erbil’in, bugün saat 20:00 sularında şiddetli göğüs rahatsızlığı nedeniyle hastaneye başvurduğunu söyledi.

Savaşan, Kardiyoloji Ana Bilim Başkanı Prof. Dr. Barış Ökçün tarafından Erbil’e yapılan ilk müdahalenin ardından gereken tetkiklerin yapıldığını ifade etti. Mehmet Ali Erbil’e anjiyo yapılmasının kararlaştırıldığını belirten Savaşan, anjiyonun ardından tedaviyle ilgili kararın açıklanacağını söyledi.

100 KİŞİDE OLAN HASTALIĞININ TEDAVİSİ İÇİN AMERİKA’YA GİTMİŞTİ

Erbil daha önce de sadece 100 kişide görülen bir hastalığa yakalanmıştı. Türkiye’de rastlanmayan hastalığın tedavisi için yurt dışından deva aranmıştı.

Ünlü şovmenin o dönem tedavi gördüğü Alman Hastanesi İç Hastalıkları uzmanı Jan Klod Kayuka, Erbil’in hastalığının belirtilerinin ‘Systemıc Capıllary Leak Syndrome’ hastalığı ile benzerlik gösterdiğini saptadı. Ardından Fransa’da bulunan Dr. Zahir Amoura ile hastalıkla ilgili olarak görüşmeye başlayan Kayuka, Erbil’in hastalığını “tüm vücutta tutulan suyun kaçak sızdırması şeklinde dışarıya atılması” şeklinde tarif etmişti.

Tedavi için Amerika’ya giden Mehmet Ali Erbil, “Böyle bir hastalığı taşıyor olmaktan rahatsız değilim. Teşhisin konulmuş olması hepimizi rahatlattı. Zaten tedavisi olan bir hastalık. Kriz, 36 saat öncesinde gripal enfeksiyon ve tansiyon düşüklüğü ile kendisini gösteriyor” diye konuşmuştu.

mehmet-ali-erbil-hastaneye-kaldirildi

Mehmet Ali Erbil

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap