Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Memur Zammı Son Durum

Memur Zammı Son Durum

Memur Zammı Son Açıklamalar

Memur zammı en son 29 Mayıs da belirlenmek zorunda

Hükümetin Memura Son Teklifi 21.05.2012

Tüm kamu çalışanlarının dört gözle bir sonuç çıkmasını beklediği hükümet ve memur konfederasyonları arasındaki görüşmelerden maaş zamlarına ilişkin yeni bir haber daha geldi.

Hükümet ile memur konfederasyonları arasında yapılan zam pazarlığında hükümet 2012 yılı için memur maaşlarına yüzde 3 Hükümet ile memur konfederasyonları arasında yapılan zam pazarlığında hükümet 2012 yılı için memur maaşlarına yüzde 3.5+3.5 zam önerisinde bulundu. Kamu İşveren Heyeti, 2013 yılı için yaptığı yüzde 2+3’lük zam teklifini ise korudu. Bu öneri talep edilenin altında olsa da temsilcilerin ne karar vereceği bilinmiyor.

Memur konfederasyonları ile hükümet arasında, memurların 2012 ve 2013 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinin sekizinci ve son oturumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndaki Reşat Moralı Toplantı Salonu’nda başladı. Oturumda Kamu İşveren Heyeti’ne Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti’ne ise Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu başkanlık yapıyor.

Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, hükümetin 2012 yılı için memur maaşlarına daha önce teklif ettiği yüzde 3+3’lük zam teklifini revize ederek, yüzde 3.5+3.5’a yükselttiği, 2013 yılı için yaptığı yüzde 2+3’lük zam teklifini ise koruduğu öğrenildi.

Yılan hikayesine dönen ve memurların dört gözle beklediği memur mmaş zammı Ocak ayından bu güne hala bir netlik kazanamamıştı. Yasa çıktı çıkacak derken, toplu sözleşme heyetiyle anlaşılabilecek mi yoksa iş hakem heyetine mi kalacak  gibi sorular ardı ardına gelirken, dananın kuyruğunun kopacağı tarih 29 Mayıs 2012 olarak belirlendi.

memur-zammi-haziran-a-kaldi

Memur Zammı Mayıs 2012

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur maaşlarıyla ilgili yeni bir açıklama yaparak, zamlı maaşların en geç verileceği tarihi açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik , memur maaş zammıile ilgili tarih verdi. Katıldığı bir Tv programında açıklamalrda bulunaan Faruk Çelik, 24 Nisan itibari ile toplu sözleşme yapacak hakem heyeti üyelerinin belli olacağını, 30 Nisan’da da masaya oturulacağını bildirdi.

Çelik, ” Önümüzde bir ay süre var. 29 Mayıs 2012 son gün. Eğer masada uzlaşır isek daha erken de bitme durumu var. Ama masada uzlaşma durumu olmazsa en geç hakem heyetinin karar vereceği gün olan 29 Mayıs’tır. Böylece geriye dönük 1 Ocak’tan itibaren kararlaştırılan zam oranı ne kadar ise memurlarımız maaşlarını ona göre almış olacak.” dedi.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap