Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Memura Servis Ücreti Şoku

Memura Servis Ücreti Şoku

Kamuda servis kullanan memurların katkı payı ödemesi gündemde

Memurlar zam oranlarından yakınırken gider kalemlerine bir yenisi daha ekleniyor. Memur artık enflasyon, doğalgaz, elektrik zammı …vb derken her geçen gün ellerine geçen paranın bir şekilde uçtuğuna tanıklık ediyorlar. En son Maliye Bakanlığı’nca, bütçe kanunlarında yer alan bazı hükümlerin ilgili kanun ve kanun hükmünde kararnamelere eklenmesi ile, 5018 Sayılı Kanun ve bazı kararnamelerde değişiklik yapılmasına ilişkin yasa tasarısı taslağı çerçevesinde taslağın onaylanıp yürürlüğe girmesiyle birlikte memurlara ulaşım ücretli hale gelecek.

Taslak’ta Neler Var?

Taslakta, “İdareler, personel servis hizmetlerinden yararlananlardan, mahalli toplu taşıma araçlarının bir tam bilet ücretinin 20 katı tutarında aylık katılım bedeli alacak” ifadesi yer aldı. Bu bedeli bir katına kadar artırmaya Bakanlar Kurulu yetkili olacak. Alınan bedel, genel bütçe kapsamındaki idarelerde genel bütçeye, diğer idarelerde ise kendi bütçelerine gelir olarak kaydedilecek. Servis bedeli alınmasına ilişkin esas ve usulleri Maliye Bakanlığı belirleyecek.

Memur Servis Kullanıyorsa Otobüs biletinin 20 katını katkı payı ödeyecek

Değişiklik uygulanmaya başladığında İstanbul’da görev yapan bir kamu çalışanı eğer servis kullanıyorsa yaklaşık 2 lira olan otobüs biletinin 20 katını katkı payı olarak ödeyecek. Bu da yaklaşık 40 lira olacak.

Memurlar sırada ne var acaba diyerek haberi şaşkınlıkla karşıladılar.

Memur servise artık parayla binecek

Memur servise artık parayla binecek

Etiketler: , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap