Buradasınız : Ana Sayfa //Dünya Haberleri//Moldova Vizesi Kalkıyor

Moldova Vizesi Kalkıyor

Moldova Başbakanı Vladimir Filat’ın Türkiye ziyaretinde Başbakan Erdoğan iki ülke arasındaki vizelerin kaldırılması için bir anlaşmaya varıldığını belirtti.

Başbakan Erdoğan, Türkiye ile Moldova arasında diplomatik ilişkilerin 20. yıl dönümünde Moldova Başbakanı Filat’ın gerçekleştirdiği ziyareti önemli bulduğunu belirterek, ziyarette çok geniş biçimde ikili ilişkilerin ele alındığını, gelecek dönemde atılacak adımları değerlendirdiklerini ve 7 anlaşmanın imzalandığını söyledi.
Başbakan Erdoğan, iki ülkenin birbirine tahsis ettiği arazilerde büyükelçilik binalarının inşasının hızla devam ettiğini anımsatarak, karşılıklı vizelerin kaldırılmasına yönelik anlaşmanın imzalanmasının da bundan sonra Moldova ve Türkiye arasındaki trafiği olumlu istikamette, ciddi manada etkileyeceğini vurguladı.

Türkiye bölgemizde lider olarak tanınıyor
Moldova Başbakanı Vladimir Filat, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanlıkta yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye ziyaretinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Geçen yıl yaklaşık 85 bin Moldova vatandaşının Türkiye’yi ziyaret ettiğini dile getiren Filat, iki ülke arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasıyla Türkiye’ye gelen Moldovalı turistlerin sayısının artacağını ifade etti. Moldova Başbakanı Vladimir Filat, ‘‘Şüphesiz Türkiye bölgemizde lider olarak tanınıyor. Türkiye gibi bir ortağımız olunca biz hem şeref duyuyoruz hem de sorumluluğumuzu bir kere daha düşünüyoruz. Bundan sonra da Sayın Başbakanım, Moldova Cumhuriyeti sizler için dürüst bir ortak olacaktır. Aynı zamanda Türkiye ile birlikte dayanışma içinde olmayı taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " Moldova Vizesi Kalkıyor "

  1. gamze eva dedi ki:

    benim de annem moldovalı, babam türk…vizelerin kalkmaSına cok Sevindim..çünkü bir cok moldova vatandaşı bu vizeler yüzünden türkiyeye gelip, geri cıkamıyorlardı..allah onların yardımcıSı olSun..ve her iki ülkeye de bu anlaşma hayırlı olSun inşallah…

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap