Buradasınız : Ana Sayfa //Son Dakika Haberleri//Müslüm Gürses Taburcu Oldu mu?

Müslüm Gürses Taburcu Oldu mu?

Müslüm Gürses Öldü! 03.03.2013 | Son Dakika Haberleri

Müslüm Babanın Cenaze Namazı YarınSaat 12:00de Teşvikiyede Kılınacak, Ardından Zincirlikuyuda Ebediyete Uğurlanacak.

Müslüm Gürses vefat etti

Sanatçı Müslüm Gürses, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz cuma günü ölüm haberi sosyal medyada yayılan ancak daha sonra hastahane tarafından yalanlanan ünlü sanatçı 4 aydır yoğun bakımdaydı. 60 yaşındaki sanatçı için doktorları ‘durumu kötü her an kaybedebiliriz’ açıklaması yapmıştı… Müslüm Gürses 4 ay önce by-pass ameliyatı için hastaneye yatmış ancak daha sonra meydana gelen enfeksiyon ve organ yetmezliği nedeniyle aylardır yoğun bakımda tutuluyordu.

Ünlü sanatçı Müslüm Gürses, 4 aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Doktoru Deniz Şener, problemin sabah saatlerinde başladığını ve kalp fonksiyonlarının durduğunu söyledi.

Şener, “Sabah saat 08.30 gibi problemler başladı. Önce tansiyonu düştü, kalp fonksiyonlarını kaybetti. Saat 10.30 gibi de kaybettik. Allah rahmet eylesin.” dedi.

Müslüm Gürses Son Sağlık Durumu (01.03.2013)

Müslüm Gürses öldü haberi ortalığı karıştırdı
Sanatçının öldüğü haberini Doğan Haber Ajansı internet sitesinden duyurdu.

Cihan Haber Ajansı’nın 10:24’de geçtiği haberde de “Arabesk müziğin önemli isimlerinden Müslüm Gürses, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti” denildi.

İHA da ölüm haberiyle ilgili hastaneden bilgi beklendiğini duyurdu..Ancak hastane yetkilileri haberi doğrulamayınca sosyal medyada ortalık karıştı. Çeşitli kaynaklardan sanatçının sağlık durumuyla ilgili çelişkili bilgiler gelmeye devam etti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da twitter’dan yayınladığı başsağlığı mesajını sildi. Bilgi kirliliğine sanatçının doktorunun açıklaması son verdi. Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, Gürses’in makineya bağlı olarak yaşadığını açıkladı.

Kasım ayında by-pass ameliyatı geçiren; sonrasında karaciğer ve böbrek yetmezliği sorunu yaşayan, Müslüm Gürses yaşam mücadelesini kaybettiği iddia edildi.

Doktorundan açıklama

Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, sanatçı Müslüm Gürses’in durumunun iyi olmadığını belirterek ”kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı olarak hayatı devam ediyor” dedi.

Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, sanatçı Müslüm Gürses’in sağlık durumuna ilişkin, ”Gürses’in durumu iyi değil, kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı hayatı devam ediyor” dedi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Şener, ”Gürses’in durumu iyi değil, kaybedebiliriz, ancak şu anda makineye bağlı hayatı devam ediyor. Şu anda durumu iyi değil, kaybedilebilir ama şu an öyle bir şey gelişmiş değil. Durumu, 2, 3, 5 gün, bir hafta öncesinden farklı değil” ifadelerini kullandı.

Deniz Şener, Gürses’in bilincinin yerinde olduğunu, kolunu bacağını oynattığını, ancak akciğerleri iyi olmadığı için makine desteğiyle hayatını sürdürdüğünü bildirdi.

Sanatçının tepkilerinin iyileşme yönünde olmadığını ifade eden Şener, süreç uzadıkça kendilerinin de dirençlerini kaybettiklerini, sanatçının kaybedilme riski altında olduğunu deklare ettiklerini kaydetti.

Müslüm Gürses Son Sağlık Durumu 06.02.2013

Hastaneden gelen haberler hiçte umut verici değil, Müslüm Gürses’in durumunun kritik olduğu ve sevenlerinin her an ölüm haberini alabileceği yönünde veriler çok kuvvetli gözüküyor. Ama Allah’tan ümit kesilmez, Allah tüm hastaların yardımcısı olsun.

Arabesk müziğinin baba lakaplı sanatçısı Müslüm Gürses 15 Kasım perşembe günü geçirdiği by-pass ameliyatından sonra karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmıştı.

İlk zamanlar durumunun kritik olduğu hatta öldüğüne dair bir birinden farklı asparagas haberler yayılırken, doktorları ise bir açıklama yaparak, Müslüm Gürses’in geçirdiği by-pass ameliyatı sonrasında ortaya çıkan karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındığını ve bir kaç güne kadar çıkabileceğini umut ettiklerini belirterek sevenlerine derin bir oh çektirmişlerdi…

Ancak ilerleyen zamanlarda tedaviye olumlu yanıt veren ünlü sanatçının Karaciğer ve böbrek fonksiyonları iyiye doğru giderken bu seferde bağırsaklarında yaşanan bir sorun nedeniyle tedavisi yoğun bakımda devam etmişti.

Doktorları ise en son yaptıkları açıklamada ünlü sanatçının, yoğun bakımda geçirdiği günlerinin büyük bir bölümünü oturarak geçirdiğini hatta kendi şarkılarını dahi seslendirebildiğini dile getirmişlerdi.

En son, durumunun iyiye doğru gittiği ve solunum cihazından ayrıldığı şeklindeki açıklamarın akıllarda kaldığı ünlü sanatçının sağlık durumu ile alakalı neredeyse 2 aydır haber yok!

Müslüm Gürses’in son sağlık durumu ile alakalı bilgi almak üzere kendisine telefon ile ulaştığımız Menajeri Nevzat Takmaz, Gürses’in karaciğer, böbrek ve bağırsaklarından sonra şimdi de akciğerinde bir sorun oluştuğunu ve yoğun bakımda tutulduğunu dile getirdi…

Takmaz, Gürses’in 15 kasım’da geçirdiği by-pass ameliyatı sonrası ortaya çıkan karaciğer ve böbrek yetmezliği ile bağırsaklarında yaşanan sorun nedeniyle uzun bir süre yoğun bakımda solunum cihazına bağlı tutulduğunu belirterek, bu tedavi süreci sonrasında karaciğer, böbrek ve bağırsaklarında fonksiyonların normale döndüğü ancak ünlü sanatçının bu seferde akciğerinde enfekisyon oluştuğunu ifade etti.

Takmaz, Gürses’in akciğerinde oluşan bu enfeksiyon sonrası tedavisinin Memorial Şişli Hastanesi yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak devam ettiğini belirterek, Gürses’in vücut direncinin düşük olduğundan dolayı enfeksiyon kapmaya müsait olduğunu ancak durumunun iyiye doğru gittiğini söyledi.

Şişli Memorial Hastanesi’nde yoğun bakımda yatan Müslüm Gürses’in doktorları sanatçının durumuyla ilgili açıklama yaptı. Memorial Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, Gürses’in dün geceyi çok rahat geçirdiğini ifade ederek, “Bugün Müslüm Gürses ile ilgili daha güzel haberler vereceğim inşallah. Dün geceyi çokrahat geçirdi. Karaciğer enzimlerinde dramatik bir şekilde düzelme var. Beklediğimizden hızlı düzeldi karaciğeri” dedi.

Müslüm Gürses Taburcu Oldu mu?

Müslüm Gürses Taburcu Oldu mu?

Kardiyoloji uzmanı Dr. Deniz Şener ile birlikte bir basın açıklaması yapan Prof. Dr. Sönmez ünlü sanatçının her geçen saat iyi bir duruma geldiğini söyledi. Bingür Sönmez, Müslüm Gürses’in sağlık durumuyla ilgili olarak , “Halen daha solunum aletine bağlı. Böbrekleri halen daha diyalizde halen daha yoğun bakımda yatan riskli bir hasta her geçen saat iyi bir yere yaklaşıyoruz. Twitter’daki bilgi kirliliğiniönlemek için özellikle vurguluyorum, halen daha yoğun bakımda şuuru açık, akciğerleri toparlıyor karaciğerleri beklediğimizden daha iyi toparlıyor. Ancak önümüzdeki bir hafta içinde hala bakımda kalacak. Teknolojinin ve tıbbın en iyi imkanlarını kullanıyoruz. Müslüm baba bir hafta içinde çok iyi olacak inşallah” diye konuştu.

“HASTANENİN ÖNÜNE GELİP RAHATSIZLIK VERMESİNLER”

Müslüm Gürses’in hayranlarına seslenen Prof. Dr. Bingür Sönmez “Özellikle Müslüm Gürses’in fanatiklerinden rica ediyorum, hastanenin önüne gelip rahatsızlık vermesinler. Bilsinler ki onun istirahatini bozuyorlar. Ona olan ilgiyi azaltıyorlar. Rica ediyorum hastanin önünde fanatik gösteriler yapmayalım” dedi.

Kardiyoloji uzmanı olan Dr. Deniz Şener de “Ünlü sanatçının çok ağır bir sigara içicisi olduğunu ve sigarayı bırakmayı hiç denemedi ve bırakmadı. En son ne zaman ki sağlığının çok ciddi durumda olduğunu ana damarında hastalık olup ameliyat olmasının gerektiğini gördü, bunun üzerine sigarayı bıraktı ve içmedi. Bana sigarayı bıraktığını söylediğinde hep şüpheyle baktım kendisine. Eşine ve menajerine gerçekten içmiyor mu diye sorduğumda evet içmiyor dediler. Günde üç dört paket sigaradan birden tamamen keserek bıraktı. Ve bir buçuk ay boyunca tek bir sigara içmedi. Zaten bu ameliyatı yapmaya bizi cesaretlendiren bu bir buçuk ay boyunca sigara içmemekteki başarısı oldu” ifadesini kullandı.

“BÜTÜN İNSANLARLA KUCAKLAŞACAK”

Müslüm Gürses’in sağlık durumuyla ilgili bilgi almak için hastaneye gelen Adnan Şenses, “Benim aynı camianın aynı sanatın içinde olan arkadaşlarız. Onun bu kötü haberini duyar duymaza bu sabah buraya geldim. Sayın hocamız Bingür Sönmez ve Deniz Şener hocamla konuştuk, tedavinin çok iyi gittiğini söyledi. Çok iyi haberler olduğunu söyledi. Müslüm Gürses çok iyiye gidiyor. Streslerini attırmamak için bir takım hayranlarının kapılara dayanması güzel bir şey değil. Çıktıktan sonra zaten bütün insanlarla kucaklaşacak. Sanatçılık kolay değil streslerle yaşayan bir toplumuz. Bundan birkaç ay evvel bende bir ameliyat geçirdim. Müslüm Gürses emin ellerde. İnşallah en kısa zamanda aramıza aslanlar gibi dönecek. O güzel sesini nağmelerini bize dinletecek’’ şeklinde konuştu

Etiketler: , , , , , ,

6 Yorum yapılmış " Müslüm Gürses Taburcu Oldu mu? "

 1. yuksel dedi ki:

  dogrusoylemek gerekirse bende sevmezdim muslum babayi

 2. isminiz... dedi ki:

  bazıları sevmesede yorum yapmasınlar müslüm babanın allah makamını cenet eylesin tüm sevenlerin de başı sağolsun özelilkle annesinin elerinden öperim bir evladı gitiyse hepimiz onun evladıyız saygılarımla mesut blultlar

 3. mesut dedi ki:

  allah rahmet eylesin

 4. sana soran olmadı dedi ki:

  sana soran olmadı zevk meselesi ayakkabı köselesi degil garip garip mesaj yapma

 5. şuheda dedi ki:

  müslüm gürsesi ihiç sevmiyorum ben

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap