Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Nod32 Automatic Update (Otomatik Güncelleme) Nasıl Kapatılır?

Nod32 Automatic Update (Otomatik Güncelleme) Nasıl Kapatılır?

Çağımızın vazgeçilmez teknoljik ürünlerinden olan bilgisayarı ve interneti güvenli kullanmak için bir takım önlemler almamız gerekiyor. Bu önlemlerin en başında da bilgisayarımızı her türlü riske karşı korumak için geliştirilmiş olan bir virüs programı kurmak geliyor. Piyasada işimizi görecek birçok ücretli veya ücretsiz program bulunuyor.

Biz bu yazımızda ücretli bir yazılım olan ESET NOD32 virüs programının auto update (Otomatik Güncelleme) özelliğini nasıl kapatacağımızı paylaşmak istedik. NOD32‘yi kullananlar iyi bilirler; program belirlenmiş zaman aralıklarıyla kendisini güncellemek ister. Eğer elinizde geçerli bir Nod32 user name ve serial key yoksa güncelleme başarısız olur. Başarısız olmasının yanında bir de bu işlemi yaparken bilgisayarınız ve internet bağlantınız yavaşlar. Bunun önüne geçmek için ya geçerli bir nod32 user name ve nod32 serial key edineceksiniz ya da nod32 otomatik güncellemeleri kapatacaksınız.

Nod32 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

Nod32 Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Nod32 otomatik güncelleme özelliğini kapatmak için alttaki adımları uygulamanız yeterlidir. Ancak şunu belirtmeden geçmek istemiyorum; bu güncellemeleri kapatmanız demek, güncel olarak piyasada dolaşan zararlı yazılımlara karşı geliştirilen güncellemeleri alamamanız demektir. Bu da risk almış olduğunuz anlamına geliyor.

Nod32 otomatik güncelleme kapatma

1- Ana ekranda NOD32 System Tools tıklayın,

2- Açılan  seçeneklerden Scheduler / Planner tıklayın,

3- Sağ tarafta liste halinde çıkan seçeneklereden, yanında “Automatic Update” yazanların işaretlerini kaldırın.

Hepsi bu kadar…

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap