Buradasınız : Ana Sayfa //Biyografiler//O Ses Türkiye Elnur Hüseynov Kimdir?

O Ses Türkiye Elnur Hüseynov Kimdir?

Elnur Hüseynov  Kim [O Ses Türkiye]

Müzik konusunda dikkatli ve ilgili olanlar aslında Elnur Hüseynov hemen tanımışlardır. Çünkü Elnur Hüseynov, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Azerbaycan’ı 2008 yılında Samir ile birlikte temsil etmişti. Aradan geçen zamanla sesini oldukça geliştirip iyi kullanmayı öğrendiği gözlemlenen Elnur Hüseynov, O Ses Türkiye yarışmasında fırtınalar estirmeyi başardı. Jüri üyelerinden tam not almayı başaran profosyonel sanatçı şimdiden yarışmanın favorileri arasına girdi denilebilir.

Elnur Hüseynov Biyografi

Elnur Hüseynov 3 Mart 1987  Aşkabat (Azerbaycanlı) doğumlu şarkıcıdır. 1992′de konservatuvara girerek piyano eğitimi almaya başlayan Elnur Hüseynov. 1999′da Bakü’ye taşındıktan sonra, tıp okumaya başlamış ve bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü. Şu anda eğitimine hala devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda çalışan Elnur Hüseynov, 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.

O Ses Türkiye’nin 1 Aralık 2014’teki bölümünde Türkiye tarafından tanınan bununla birlikte tüm jurilerin onayını da almayı başaran Elnur Hüseynov, Ebru Gündeş’in takımını seçmiştir.

Elnur Hüseynov

Elnur Hüseynov

Eurovision 2008 Final – Azerbaijan – Elnur & Samir

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap