Buradasınız : Ana Sayfa //Ekonomi Haberleri//OdeaBank Nedir? Hangi Ülkenin?

OdeaBank Nedir? Hangi Ülkenin?

Son zamanlarda televizyon ekranlarında sıkça rastladığımız, Hülya Avşar’ın rol aldığı reklam filmi ile tanınmaya başlayan OdeaBank hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Odeabank Nedir?

Odeabank Nedir?

Hülya Avşar’ın reklam filminde rol aldığı OdeaBank nedir?, OdeaBank kimindir?, OdeaBank hangi ülkeye aittir? diye merak edenler için; OdeabankLübnan merkezli Bank Audi’ye ait, 11 farklı ülkede hizmet veren güçlü bir finansal kurumdur. Türkiye’ye giren 49. banka olan kurum, aynı zamanda  bölgenin en büyük bankalarından biridir.

Odeabank Şirket Profili

Odeabank, 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş bir anonim şirkettir. 20 Haziran 2012’de faaliyet izni almak için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunulmuş, 2 Ekim 2012 tarihli karar ile Bankamıza faaliyet izni verilmiştir.

Bank Audi hakkında

Ana hissedarımız Bank Audi, merkezi Lübnan’da bulunan ve 11 farklı ülkede var olan bölgesel bir gruptur. Kurumsal, ticari, bireysel, yatırım ve özel bankacılık da dahil olmak üzere bankacılığın tüm birimlerinde faaliyet göstermektedir. 2011 Aralık sonu itibariyle konsolide aktifleri 28,7 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 5 000’e yakın bordrolu çalışan sayısıyla Bank Audi Grubun hissedar tabanı, 2 500’ü aşkın hisse ve /veya Global Depo Sertifika sahibini kapsamaktadır. Global Depo Sertifikaları (GDR) hem Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na, hem de Londra Menkul Kıymetler Borsası’na kote olan Banka’nın Hisseleri Beyrut Menkul Kıymetler Borsası’na kotedir. Lübnan’ın en büyük bankası konumunda olan Bank Audi, bölgede faaliyet gösteren en büyük 20 banka arasındadır.

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap