Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//Öğretmen Özür Grubu Atamaları 2014

Öğretmen Özür Grubu Atamaları 2014

2014 Özür Grubu Öğretmen Atamaları

Öğretmenlerin merakla beklediği  il içi ve iller arasında sağlık, eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği başvuruları 02-08 Ocak 2014  tarihleri arasında alınacak.

Öğretmenlerden geçerli özrü bulunanlar eğitim kurumu tercihlerini 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında, yer değiştirme işlemleri ise 20-21 Ocak’ta sonuçlandırılarak, açıklanacak.

2013 Özür Grubu Öğretmen Atamaları

Yaklaşık iki haftadır tatilde olan öğretmenlerimizi Eş durumu, Eğitim durumu, Sağlık durumu gibi özür atamaları heyecanı sardı. Çünkü işin içine aile ve sağlık girince her şeyin önüne geçiyor. öğretmenleri bu konuda mağdur etmek istemeyen Milli Eğitim Bakanlığı aynı hassaiyeti sayının çok fazla olmasını gerekçe göstererek eğitim özrü için sağlanamayacağını Müsteşar açıklaması ile duyurdu. (Birde öğretmenlerin gitmek istedikleri yerden eğitim almaya çalışmaları yani yer değiştirme için istismar olarak kullanıldığı düşüncesi çok hakim 🙁 )

“EŞ”E VAR, “YÜKSEKLİSANS”A YOK

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, dün twitter hesabından yaptığı açıklamada, “ “Yüksek lisans yapan öğretmen sayısının yüksek olmasından mutluyuz, ancak bu kadar çok sayıda arkadaşı eğitim özründen yer değiştirmeye tabi tutmak mümkün değil. Bu nedenle özür grubu değerlendirmelerinde eğitim özrüne yer vermeyi düşünmüyoruz. Eş durumundan dolayı mağdur olan arkadaşlara yardımcı olacağız inşallah. Ama bunu il emri ile yapmayacağız” demişti.

Öğretmen özür grubu ataması

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap