Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//ÖĞRETMENLERE ‘MAAŞ’ MÜJDESİ

ÖĞRETMENLERE ‘MAAŞ’ MÜJDESİ

ÖĞRETMENLERE  ‘MAAŞ’  MÜJDESİ

Eşit işe eşit ücret kapsamında Öğretmenlerin unutulması ve birçok meslek grubundan hatta hepsinin altında bir maaş alacak olmasının aşikar olması ve gelen tepkilerden sonra Milli Eğitim Bakanı Dinçer,  öğretmenlerin şartlarının iyileştirilmesi için çalışma yaptıklarını belirtti.

öğretmen maaşına zam

“Çalışma kapsamında maaşların yükseltilmesi de var” diyen Dinçer üniversitede öğretmen yetiştiren programların kontenjanlarının azaltılması için de harekete geçtiklerini açıkladı.

BÜTÜN ŞARTLAR İYİLEŞTİRİLECEK

Eğitimde niteliği belirleyen hususların sadece maddi ödüller olmadığını ifade eden Bakan, “İçinde bulunduğu ortamda kararlara katılmak, yönetimde aktif rol oynamak önemli bir motivasyon aracıdır” diye konuştu. Dinçer öğretmenlere müjde de verdi: “Öğretmenlerimizin içinde bulunduğu bütün şartları iyileştirmeye çalışacağız. Öğretmenin seçimini, öğretmenin meslekteki yerini, öğretmenin kariyerini, maddi ve manevi ödüllendirmeler arasındaki basamakları ve birçok sorunu birlikte tartışarak çözmeyi amaçlıyorum.Siz daha nitelikli bir öğretmen hayal ediyorsanız daha yüksek ücretli bir öğretmen hayal edersiniz. Bununla ilgili de çalışma yapıyoruz.” dedi.

Etiketler: , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " ÖĞRETMENLERE ‘MAAŞ’ MÜJDESİ "

  1. ibrahim azad dedi ki:

    yahu kardeşim siz ne kadar sallamışsınız ne zaman memurun ve imamın maaşı öğretmenden fazla oldu? hem hizmetlininki de daha fazla. hükümeti karalayalım derken gülünç duruma düşmüşsünüz. :b

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap