Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Öğretmenlere Uzaktan Eğitim Başlıyor

Öğretmenlere Uzaktan Eğitim Başlıyor

öğretmenlere uzaktan eğitimMilli Eğitim Bakanın değişmesiyle birlikte öğretmen ve öğrencilere yönelik her geçen gün yeni bir uygulama değişiklik ve yenilik olarak karşımıza çıkmaya başladı. Umarız bunlar eğitim sistemimiz için iyi dönütler vererek başarıl olur. Daha önceki uygulamalar gibi içi boş ve uygulanamaz hale dönüşmez.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin her konuda kendilerini eğitmelerine yardımcı olmak amacıyla düzenleyeceği uzaktan eğitimi, 14 Eylül‘de ”yazılım dersi” ile başlatacak.

EĞİTEK Bilişim Hizmetleri Daire Başkanı Volkan Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in talimatıyla Türkiye’nin en köklü bilişim altyapılarından birinin kurulduğunu
söyledi.

Uzaktan eğitim altyapı bilişim teknolojisi olarak adlandırılan bu yapıyla geçen günlerde yeni göreve başlayacak aday öğretmenlere ulaşıldığını hatırlatan Akçay, ”Bunu Sayın Bakanın talimatıyla bir adım öne aldık. Daha önceki uygulamada öğretmenlerimizi belli merkezlerde toplayıp eğitmek zorunda kaldık.
Şimdi öğretmenlerimizin uzaktan eğitim ile oturdukları yerden eğitimine
başlıyoruz” dedi.

Bu uygulamanın ilk dersinin 14 Eylül’de yapılacağını belirten Akçay, ilk ders olan yazılım dersinin kendisi tarafından verileceğini kaydetti. Akçay, dersin bir gün, 17.00-21.00 saatleri arasında düzenleneceğini söyledi.

Akçay, ”Öğretmen evinden, cep telefonundan, bilgisayarından, nereden isterse bağlanacak, istediği yerde, kendi başına, çayını içerek uzaktan eğitime katılabilecek” diye konuştu.

-BAŞVURULAR ELEKTRONİK POSTA YOLUYLA ALINIYOR-

Bu derse en fazla bin 500 kişinin başvuruda bulunabileceğini söyleyen Akçay, bu uzaktan eğitim başvurularının yarın saat 17.00’ye kadar ”yazilim06@meb.gov.tr” adresine yapılacağını bildirdi.

Akçay, bu konuya ilgi duyan tüm öğretmenlerin bu derse katılabileceğini
söyledi.

Uygulamaya göre, başvuran katılımcıların elektronik posta adreslerine katılım ile ilgili link ve bilgiler gönderilecek. Dersin verileceği tarih ve saatte, gönderilen link üzerinden derse katılım sağlanacak.

Katılımcılar ders esnasında online olarak soru yöneltebilecek. Sorular,
yazılı ya da görüntülü ve sesli olarak sorulabilecek. Sorularını sesli ve
görüntülü olarak yöneltmek isteyen kullanıcıların, ders esnasında web cam ve mikrofonlarını hazır bulundurmaları gerekiyor.


Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Yönelik Uzaktan Eğitim

14 Eylül 2011 Çarşamba günü 17.00-21.00 saatleri arası, Visual Studio –
Kodlama Teknikleri – Veritabanı Programcılığı
konularında, MEB Eğitim

Teknolojileri Genel Müdürlüğü Bilişim Hizmetleri Daire Başkanı Volkan AKÇAY tarafından uzaktan eğitim metodu ile eğitim verilecektir.

Bu eğitime katılmak isteyen Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin, 9 Eylül
2011 Cuma günü saat 17.00’a kadar, yazilim06@meb.gov.tr e-posta adresine TC Kimlik No, ad, soyad, görev yaptığı il, ilçe ve okul bilgilerini içeren mail göndererek başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Yapılacak kimlik doğrulama işleminden sonra başvuruda bulunan isteklilere katılım ile ilgili bilgiler ile eğitimin düzenleneceği link gönderilecektir.

Eğitimin İçeriği

1) Visual Web Developer Nedir ? – Nereden İndirilir ? – Nasıl Yüklenir ?

2) Temel Kodlama Mantığı – Örneklerle Nesne Tabanlı Kodlama ( 5 Örnek )

3)Web Formu Yazmak İçin Veritabanını Hazırlama ( Access üzerinden yapılacak,
kullanıcı makinelerinde kurulum gerektirmesin diye. )

4) Web Arayüzü İle Veri Toplama ( Kaydet )

5) Web Arayüzü İle Veri Güncelleme ( Düzenle )

6) Web Arayüzü İle Veri Silme ( Sil )

7) Web Arayüzü İle Veri Filtreleme ( Tekli ve Çoklu Arama )

8 ) Web Arayüzü İle Veri Güncelleme ( Kaydet – Multi Update )

9)Gridview ve Formview ( Template Mantıkları ) – ( Gridview Sıralama ve
Sayfalama İşlemleri )

10)Kullanıcı Adı ve Şifre Ekranı Oluşturma

11)Gridview’den Excel Çıktısı Üretme ( Export to Excel )

12)Timer Nesnesi, Response Olayı ve Session Mantığı

Yukarıdaki işlemlerin tamamında toplam 15 satır kod yazılacaktır. Kodlar ve çalışmalar dersin sonunda paylaşılacaktır. Ders kayıt altına alınarak, tekrar tekrar izleyebilmeniz için mail atılacaktır.

Katılımcılar ders esnasında online olarak soru yöneltebileceklerdir. Sorular, yazılı, görüntülü veya sesli olarak sorulabilecek olup; sorularını sesli ve
görüntülü olarak yöneltmek isteyen kullanıcıların, ders esnasında web cam ve mikrofonlarını hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap