Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//ORYANTALYA Rüzgar Erkoçlar

ORYANTALYA Rüzgar Erkoçlar

 Rüzgar Erkoçlar’ın Filmi ORYANTALYA

Asıl adı Nil Erkoçlar olan 26 Mart 1986 İstanbul doğumlu olan Onur Rüzgar  Erkoçlar ismini 2013 yılında cinsiyet değiştirme ameliyatı ile geçirerek erkek olduktan sonra almıştır. Ülkemizde erkeklerin cinsiyet değiştirerek kadın olması haberleriyle karşılaşılsa da ünlü bir ismin bayanken erkek olmak için ameliyat olması şaşkınlıkla karşılandı. Bir de akıllar bir türlü kadının nasıl erkek olacağı, olsa ne kadar bunun gereklerini sağlayacağını alamadı. Bu nedenle  Rüzgar  Erkoçlar’ın  cinsiyet değişimi uzun süre gündemde kaldı ve  Rüzgar  Erkoçlar sürekli mercek altında tutuldu. Aradan geçen zamanla  Rüzgar  Erkoçlar’ın bu durumuna alışıldı ama  Rüzgar  Erkoçlar ismi bir erotik filmde yer alacak haberiyle gündem yine ısındı. Şimdilerde  Rüzgar  Erkoçlar’ın Hülya Avşar’la baş rolleri paylaşacağı Oryantalya filmi sabırsızlıkla beklenir oldu. Tabi en büyük Oryantalya filmiyle ilgili en büyük sabırsızlık  Rüzgar  Erkoçlar’ın erotik sahne verip vermeyeceği verirse nasıl görüneceği olduğu da bir gerçek. İşte tüm bu sorular sorulurken Rüzgar  Erkoçla’ın Oryantalya film görüntülerine ulaşmak isteyenler için kötü haberimiz var. Çünkü Oryantalya filmiyle ilgili henüz bir resim,video veya görüntü yok. 2016 yılında çekilmesi planlanan ‘Oryantalya’nın çekim mekanı olarak ise Kuzey Kıbrıs’taki Maraş bölgesi ön görülüyor.

ORYANTALYA Filmi Konusu 

Antalya Film Forum’un katalogunda ‘Oryantalya’nın konusu şöyle özetlenmiş: 19 yaşındaki yakışıklı Mazlum fakir olduğu için sevdiği Vicdan’la evlenmesine izin verilmez. Vicdan’ın ailesinden öç almak için en yakın arkadaşı, Vicdan’ın ikiz erkek kardeşi Civan’ı öldürdüğünde yanlışlıkla Vicdan’ı öldürdüğünü anlar. Mazlum, bu büyük ihanetinin verdiği suçluluk duygusundan kaçmaya çalışırken kendini tekrardan bu aşkın başladığı 70’li yılların savaş sonrası şehrinde bulacak, aynı hayatı sonsuza dek yaşayacaktır.

Yönetmen Kutluğ Ataman (51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi film dahil altı ödül kazanan)  ifadesiyle : “Oryantalya aşk ve tutkunun neden olduğu bir cinayetin hikayesini anlatır. Tutku, hikayenin kahramanı Mazlum’un işlediği cinayetin bir cezası olarak onun yakasını asla bırakmaz ve onu ölümsüzlüğe mahkum eder.

EROTİK BİR MASAL

Mazlum sonsuza kadar sevmeye, sevdiğini yeniden öldürmeye ve onu tekrar bulup sevmeye mahkumdur. ‘Oryantalya’ aynı anda geleceğe ve geçmişe doğru ilerleyen bir hikaye anlatır. Kişilikler ve hikayeleri sarmal bir şeklinde gelişen zaman içerisinde her iki yöne doğru ilerler, sarmal çatıdan dolayı seyahatleri boyunca tekrardan buluşur, tekrardan sever ve birbirlerini tekrardan katlederler. Bütün bu çıldırmışlığa rağmen hikaye, neden ve sonuç ilişkisi mantığını korur ve kendi içerisinde bütün bir erotik masal anlatır.”

Oryantalya filmi yapımcı görüşü bölümünde ise “Bu hikayenin ana aktörü cinselliktir. Eşcinsel ve hetoroseksüel erotizm, arzu ve seks binaların duvarlarından akacak ve sıcak asfalttan yüzeye çıkacak” ifadeleri yer alıyor.

ORYANTALYA

ORYANTALYA

 

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap