Buradasınız : Ana Sayfa //İnternet Siteleri//Pazarlamada Videonun Önemi Çok Büyük!

Pazarlamada Videonun Önemi Çok Büyük!

Son istatistiklere göre insanların % 55’i her gün çevirim içi olarak video izliyor. Üst düzey yöneticilerin % 54’ü işle ilgili videoları arkadaşları ile de paylaşıyor. Bu iki istatistik, pazarlama sektöründe artık videoların ne kadar mühim bir yer edindiğini ortaya koyuyor. Bir anlamda pazarlama sektöründe kelimelerin, görüntü ile sıkı bir rekabet içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

etkinlik-video-cekimi

Elbette her kurum profesyonel videolar hazırlayacak bir teknik donanım ya da personele sahip değil. Ancak bu durum pazarlamada video rekabetinde geride kalacağınız anlamına gelmez. Çok sayıda firma profesyonel video pazarlama ajansları ile çalışıyor. Özellikle Vimark prodüksiyon hizmetleri vermesinin yanı sıra videoları online olarak potansiyel müşterilere ulaştırma hizmetiyle de dikkat çekiyor.

Kurumlar İçin Etkinlik Video Çekimi Neden Önemli?

Etkinlik video çekimleri ihtiyaçlarını da karşılayan firma, Digitalzone gibi son derece önemli etkinliklerin çekimlerini de başarılı bir şekilde yaptı. Hem pazarlamaya yönelik prodüksiyon hizmeti vermesi, hem de bu videoları doğru kitlelere ulaştırması, çok sayıda firmanın potansiyel tüketicilere video ile ulaşma eksikliğini kapatmasını sağlıyor. Aslında marka olma yoluna giren tüm firmaların profesyonel destek alması gerekiyor.

Kurumsal videoların dahi artık marka tanıtımlarında son derece etkin olduğu biliniyor. Ancak görüntü kalitesi düşük ya da hedef kitleye hitap etmeyen bir videonun, pazarlamada faydadan ziyade zarar getireceği de bilinmelidir. Çünkü internette yayınlanan videoların kalitesi, insanların nazarında markanın kalitesi ile özdeşleşebiliyor. Markanızın prestijini dikkate aldığınızda, Vimark gibi profesyonel video prodüksiyon ve pazarlama ajansları ile çalışmanın daha doğru olduğu sonucuna varabilirsiniz.

Yeri geldiğinde, reklam ve pazarlama alanında da kullanabileceğiniz etkinliklerin video çekimleri de haliyle büyük önem taşıyor. Her etkinlik kendi içerisinde bir dinamizm barındırır. Etkinliklerde bazen konuşmacılar, bazen katılımcılar, bazen de kullanılan materyal ön planda olabilir. Profesyonel etkinlik çekimlerinin önemi bu noktada da devreye giriyor. Vimark bu hususta daha önce başarısını kanıtlamış bir ekip olduğundan en mühim etkinliklerde dahi beklentilere uygun etkinlik çekimleri yapabiliyor. Bu arada Vimark’ın son teknoloji ile geliştirilen bir ekipman ve teçhizata sahip olması da, videolardaki başarısında etkinli oluyor.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap