Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//“Planking” (yüzükoyun uzanmak) Yüzüstü yatma

“Planking” (yüzükoyun uzanmak) Yüzüstü yatma

planking-yüzüstü yatmak-yüzükoyun yatmaAvustralya’da Facebook ve Youtube gibi sosyal paylaşım sitelerinde ortaya çıkan “planking” (yüzükoyun uzanmak) modası çığ gibi büyüyor. Planking yapmak için sadece yüzükoyun uzanmak yeterli.

Peki insanlar neden planking (yüzüstü uzanmak) yapıyor. Yeni bir akım olarak ortaya çıkan planking sanırım önceleri değişik olma, dikkat çekebilme, farklı olma adına başladı. Daha sonraları hızla protesto için ve konulara ilgi çekme adına da kullanılmaya başlandı.

Planking” yapan gençler bazen tehlikeli durumlarda yüzüstü yatarak çektikleri veya başkasına çektirdikleri fotoğrafları sosyalleşme ağlarına koyuyorlar.Avustralya’da facebook’un “planking” sayfasının 10 binden fazla üyesi bulunuyor ve demiryoluna, yürüyen merdivene, yanmakta olan çalıya ve diğer tehlikeli ya da ilginç yerlere uzanmış insanların yüzlerce fotoğrafına evsahipliği yapıyor.
Uzmanlar pasif bir eylem olarak gözüken planking (yüzükoyun uzanmak) in de çığrından çıktığında çok vahim sonuçlar doğurabileceğini şimdiden ilginç,zor,yasadışı ve buna benzer durumlarla karşılaşıldığını vurguluyor.

 

 
 

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum yapılmış " “Planking” (yüzükoyun uzanmak) Yüzüstü yatma "

 1. zırterenköy dedi ki:

  “KEÇİ İNADI !..”

  Biz keçilerin,siz insanlardan inatla istediği birşey var…

  Bugüne kadar siz hep koyunlara torpil geçtiniz ve “yüzükoyun” yatmayı tercih ettiniz!..

  Ama artık biz bu haksızlığa yeter diyoruz!..

  Hiç olmazsa bundan sonra bizim hatırımıza,”yüzükeçi” yatmanızı istiyoruz!..

  “KEÇİLER ADINA YÜZ KEÇİ”

  http://www.zirterenkoy.com

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap