Buradasınız : Ana Sayfa //Spor//Pilates Ne Kadar İnceltir?

Pilates Ne Kadar İnceltir?

Fox Tv 24.10.2014 Ebru Şallı Pilates

Fox Tv’de Nilgün Belgün İle Yeni Bir Gün programına 24 Ekim 2014  Cuma günü Türkiye’ye pilates i tanıtan, sevdiren aynı zamanda pilates denince ilk akla gelen isim Ebru Şallı konuştu. Ebru Şallı Pilates hakkında bilinen bilinmeyen tüm konulara değindi. İşte Pilates e dair merak ettikleriniz ve sorularınızın cevapları..

Günümüzde oldukça popüler olan özellikle bayanların büyük ilgi gösterdiği pilatesin nasıl bir egzersiz biçimi olduğunu, pilates hareketlerini, pilatesi kimlerin yapabileceğini, pilatesin zayıflatıcı bir etkiye sahip olup olmadığı? gibi tüm bu soruların cevabın yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Pilates Nedir? Pilatesi Kimler Yapabilir?

Tüm vücut kaslarını çalıştırmaya yönelik olan bu spor  dalı adını kurucusu olan Joseph Hubert Pilates‘ten alır.  Pilates akımı 20. yüzyılın başlarında öncelikle Amerika’da sonra da tüm Dünyaya yayılan bir egzersiz olmuştur. Tüm vücudun kuvvetini artırmaya yönelik olan bu spor egzersizini ciddi rahatsızlığı olmayan herkes yapabilir.

pilates ile zayıflama

Pilates İle Zayıflama

Pilates ile Nasıl Zayıflanır?

Düzenli olarak yapılan bu kas egzersizleri sonucunda zayıflamak yerine vücudu şekle sokmak pilates yapmaktaki amaçtır. 1 ay düzenli olarak yapılan bu egzersizler kişinin 4 ile 6cm arasında incelttiği kanıtlanmıştır. Kas ve iskelet sistemini çalıştıran bu vücyt hareketleri kişinin esnek ve zinde olmasını sağlar. Evde bile rahatlıkla yapblabilen pilates egzersizi vücudunuzu istediğiniz şekle sokarak sıkılaştırıcı etkisiyle sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterici etkiye sahiptir. Pilates düzenli yapıldığı zaman kişide zayıflatıcı etki gösterir.

Pilates’in 6 Prensibi Nedir?

Konsantrasyon

Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak,bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.
Kontrol

Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
Merkezleme

Pilates Metodu’nda ,doğru hareket sanatlarında olduğu gibi merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.
Akıcı hareket

Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
Kesinlik

Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
Nefes

Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.

Pilates Hareketleri [Egzersizleri]

Pilates Hareketleri (Egzersizleri)

Pilates Hareketleri (Egzersizleri)

Pilates Tolpu Hareketleri (Egzersizleri)

Pilates Topu Hareketleri (Egzersizleri)

Piltes Hareketleri Video İzle [Ebru Şallı]

Ülkemizde pilatesin adını duyuran  Ebru Şallı programlarında pilates hareketlerini ayrıntısıyla ekranlara taşıyarak büyük ilgi topladı. Özellikle hanımların göbek, bel, yanlarda biriken simit denilen bölgedeki yağlanma için videodaki pilates egzersizlerinin yapılması o bölgedeki yağlanmayı engeller ve inceltir.

 

 

Etiketler: , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap