Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Polise İkinci Şarkın Detayları

Polise İkinci Şarkın Detayları

Polis Memurlarına 2. Şark Geliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, terör riskinin ve toplumsal olayların yoğun olduğu Doğu-Güneydoğu illerine deneyimli polis takviyesi yapmak ve artan ihtiyacı karşılamak için şark görevini tamamlayan polis memurlarını ikinci kez şark hizmetine gönderme hazırlıkları  sürerken, gelen dönütler ile emekliliğine 3 yıldan az kalan personelini kapsam dışı kalacağını  duyurması emeklilik hesapları yapan personeli sevindirdi. Böylece ikinci şark piyangosu 3 bin deneyimli polis memurunu vurmuş olacak. Fakat bölgeye gönüllü olarak gitmek isteyen polis memurları, istedikleri illere atanabilecek.

1997 yılından önce şark hizmetini tamamlayan 15-20 yıllık polis memurlarını kapsayan 2. Şark görevi uygulaması ile ilgili

Bakanlık Genelgesi Şu Şekildeydi

İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin imzasıyla 81 il valisine gönderilen 2. bölge genelgesinde “Daha önce 2. bölge illerde görev yapmış ve mesleğinde en az 15 yıllık birikimi olan, tecrübeli, bölgeyi tanıyan genel hizmet ve diğer branşlı personel de atama planlamasına dahil edilmiştir” denilmişti. İstanbul’daki 36 bin polis memurundan 19 bininin  bu kapsama giriyor olması tedirginlik yaratırken, Emniyet bürokratları “19 bininin bu tanımlaya uyması onların tamamının gönderileceği anlamına gelmiyor. Bu tamamen ihtiyaca göre yapılacak bir uygulama. Bizim hesaplarımıza göre 2. şark görevine 3 bin kişinin gönderilmesi yeterli görünüyor” dediler.

GÖNÜLLÜYE TERCİH ŞANSI

2.bölge hizmetini daha önceden tamamlamış olan ve 2013 yılı genel atama dönemi itibariyle 1. bölgede üç yılı tamamlamış olanlar yönetmeliğin 24. maddesi kapsamında kendi isteğiyle  ikinci bölge illerine yeniden atanmak isteyebilecek. Bu kapsamdaki personel için tercih grubu ve sayısında herhangi bir sınırlandırma olmayacak.

Polise ikinci şark tayinin ayrıntıları

Etiketler: , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap