Buradasınız : Ana Sayfa //Güzel ve Özlü Sözler//Kandil Kutlama Mesajları (Resimli) 07.04.2016

Kandil Kutlama Mesajları (Resimli) 07.04.2016

İslam dünyasının en önemli zaman dilimi olan üç aylar 07 Nisan 2016 itibariyle başlıyor. Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaip Kandili de 07.04.2016 Perşembe akşamı dualarla ve ibadetlerle kutlanacak. Ülke olarak üç aylara, kandillere, ramazan ayına ve dini bayramlara ne kadar önem verdiğimiz tartışılmaz. Saydığımız bu zamanları ailemiz ve sevdiklerimizle geçirmek için bütün planlamamızı değiştirebiliriz. Bayramlarda ve kandillerde ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte olamayacaksak, onlara telefonla ya da mesajla ulaşarak kandillerini kutlarız. Son yıllarda internet ve mobil teknolojisinin gelişmesiyle kandillerde SMS ya da mail yoluyla kandil kutlamak adeta bir gelenek haline geldi. Buna binaen 07 Nisan 2016 Regaip Kandili için birbirinden güzel kutlama mesajlarını ziyaretçilerimizle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca Regaip Kandili Nedir ve Neden Kutlanır? sorularının cevaplarını da yazımızda paylaştık. Yazımızın devamında 2016 Regaip Kandili Kutlama Mesajları‘nı bulabilirsiniz.

Regaip Kandili Nedir? Neden Kutlanır?

Regaip Kandili, üç ayların ilk ayı olan Recep ayının ilk cuması kutlanır. Daha doğrusu perşembeyi cumaya bağlayan gece kutlanır. 2016 yılında Regaip Kandili, 07 Nisan 2016 Perşembe yi Cuma ya bağlayan gece yani Perşembe gecesi kutlanacak. Peki Regaip Kandili Nedir ve Neden Kutlanır?

Regaip Kandili Resimli Mesajları

Regaip Kandili Resimli Mesajları

Regaip Kandili Mesajları 07 Nisan 2016

Birbirinden güzel Regaip Kandili Mesajları

 •  Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç çünkü bugün kandil, kandilin mübarek olsun.
 • Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Regaip kandiliniz mübarek olsun.
 • Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller!
 • Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..
 • Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.
 • Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.
 • Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.
 • Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.
 • Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.
 • Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.
 • Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.
 • Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap