Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Renk Değiştiren Otomobil Lastiği

Renk Değiştiren Otomobil Lastiği

Otomobillerde teknoloji, sürücüsüz araçların üretildiği seviyeye ulaştı. Buna rağmen otomobilin en kritik parçalarından biri olan lastiklerde devrim niteliğinde bir değişim yaşandığı söylenemez. Tabii zaman içerisinde firmaların yaptığı çalışmalar sonucu lastiklerin yol tutuşunda ve ömründe iyileşmeler gerçekleşti ancak tasarımcılar Gao Fenglin ve Zhou Buyi’nin yarattığı renk değiştiren lastik son dönemde bu alanda yaşanan en dikkat çekici gelişmelerden biri oldu.

Renk Değiştiren Otomobil Lastiği

Renk Değiştiren Otomobil Lastiği

Discolor Tyre, otomobilin lastiğinin ömrünün ne zaman dolduğundan tam emin olamayan sürücülere çok basit ve çok zekice bir çözüm sunuyor.

Gao Fenglin ve Zhou Buyi lastiğin en üst katmanının hemen altına koyu turuncu ince bir plastik katman yerleştirmiş. Böylece lastiğiniz aşındığında yavaş yavaş koyu turuncuya dönüyor ve yola temas eden kısımları tam kırmızı olduğunda artık değişiklik vakti geldiğini anlıyorsunuz.

Bu ilgi çekici ürünün tüketiciyle ne zaman buluşacağı ise henüz belli değil. Seri üretime geçilmeden önce performans ve kalite testlerinin uygulanması gerekiyor.

Etiketler: ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap