Buradasınız : Ana Sayfa //İnternet Siteleri//Replika Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Replika Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde para kazanmak o kadar zor hale geldi ki, hiç birimiz bu zor kazanılan paraları adi, kalitesiz ve ucuz ürünlere bilerek yatırmak istemez. Kaldı ki replika saat bile olsa fiyatlar inanın o kadar da ucuz değil. Sizleri bilinçlendirmek için elimden geldiğince bazı ipuçlarını sizler ile paylaşacağım.

replika saatler

Çok bilindik bir söz vardır. Sizler de iyi bilirsiniz ki “tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir.” Hiçbirimiz bu tecrübeyi yaşamak istemesek de zaman bize bu tecrübeyi edinmemizi bi şekilde sağlıyor. O yüzden satın almaya karar verdiğimiz ürün hakkında bolca bilgi edinmeliyiz.  Replika saat ürünleri genel olarak öncelikle internet sitelerinden temin edilmektedir. Bu sitelerin üzülerek söylemeliyim ki %80’i dolandırıcı sitelerdir. Site üzerinden siparişinizi verirsiniz, sizden havalesini veya western union üzerinden ödemesini alırlar. Bazı siteler işi ilerletip sitesinde kredi kartı modülünü bile ekleyip peşin olarak tahsilatını yapmaktadır. Bu aşama sonrasında adresinize gelen ürün genelde ya boş oluyor, ya aynı ürün olmuyor, ya da çok kalitesiz bir ürün geliyor. Sonrasında muhatap olacağınız ne bi site nede bir danışman bulamıyorsunuz.  Bulsanız da çözüme gidemiyorsunuz, çünkü görsel olarak beğendiğiniz ürünü satın almış oluyorsunuz. Görselde kalitesini anlamanız gerçekten çok zor oluyor.

Tanınmış ve hala aktif olarak satışlarına devam edip insanları dolandıran bazı siteleri de paylaşmak isterim. BestSwiss, Bluefakes, Global Replica, Perfect2clones, Perfect Swiss, Brand9, Replicahause, UKreplicasırası ile uzak durulması gereken sitelerin başında gelmektedirler.

Ayrıca son zamanlarda Aliexpressbu tarz alımlar için tecih edilen siteler arasındadır. Lakin bu siteden de yapılan alış verişler sonrasında istenilen ürünün gelmediği yapılan yorumlar ile açıkça ortadadır.

Peki Türkiye’de bu sektörde o kadar web site var iken neden yabancı web siteler ile temasa geçilmektedir.?  Bunun nedeni ise millet olarak kendimizi akıllı zannedip, aynı ürünü daha ucuza yurt dışından getirtirim mantığının olmasıdır. En basit şekil de yol izleyecek olursak, Türkiye’deki web sitelerine en azından domain sahibinden (web site ismi kayıt) ulaşma şansımız var iken, kargo teslimatında gönderici bilgilerine ulaşabilir iken, alış veriş esnasında kullanılan telefon numaralarını bulabilir iken, neden bunların hiç birine ulaşamadığımız yabancı bir ülkeden sipariş verelim ki.

Replika saat sektörünü Türkiye’de bazı web siteleri gerçekten hakkı ile yapmaktadır. Sizlere tavsiyem replika saat veya eta saat almaya karar verdiyseniz önceliğiniz Türkiye’deki web sitelerini tercih etmenizdir. Tabi bu siteleri tavsiye ediyor olmam sizlerin araştırma yapmaması anlamına gelmez. Sonuç itibari ile replika saat satın almaya karar verdiyseniz mutlaka alacağın yeri en ayrıntılı şekilde inceleyiniz. Bildiğim ve Google üzerinden yaptığım araştırmalara dayanarak güvenle satın alabileceğiniz ilk üç siteyi paylaşmak isterim. www.piersaat.com , www.royalsaat.com , www.saatborsasi.net bu siteler edindiğim bilgilere göre güvenilir, satış sonrası destek veren sitelerdir. Diğer siteler için kötü site veya dolandırıcı site diye adlandırmam hata olur. Bu siteler sadece kişisel olarak araştırdığım sitelerdir. Geri kalanlarını da sizler araştırabilirsiniz.

Sonraki yazım da  sizler için saat mekanizmaları ile yapılan dolandırıcılığı anlatacağım. Şimdilik hoşça kalın.

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap