Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Ruşeym Nedir ? Faydaları nelerdir ? Nasıl tüketilir?

Ruşeym Nedir ? Faydaları nelerdir ? Nasıl tüketilir?

ruşeym-buğdayın kalbi-zayıflama- güzellik-resim Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi sürecinde özel ayrıştırma işlemleri sonucunda 1 tonundan sadece 1 kilogram elde edilen, E vitamini deposu olan ruşeym dünyada ” wheat germ ” olarak biliniyor ve buğdayın en tepesindeki embiryosu. Bu madde tohumun üremesini ve çimlenmesini sağlıyor. Lif değeri yüksek ve tokluk hissi veren lezzetli bir besin maddesi olan ruşeymin dayanıklılık süresi çok az olduğundan hemen tüketilmelidir.
Sadece çölyak hastaları ve lif kullanımında sakınca bulunanlar tarafından tüketilmemelidir. Ruşeym, soğuk süt veya yoğurt ile karıştırılabiliyor. Çorba, salata gibi sıvı gıdaların üzerine serpilebiliyor. Baharat gibi kullanabileceğiniz ruşeym le tanıştıktan sonra damak tadınıza göre nasıl kullanabileceğinizi rahatlıkla belirleyeceksinizdir.
Ruşeym, afrodizyak etkisi ile gelecekte ön plana çıkacak bir besin. Yaşlılığı geçiktirici, kalbe yararlı, sinire birebir, güzellik için, kısırlık için ve birçok alanda kullanımı ve faydaları olan E vitamini deposu olan bir besindir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap