Buradasınız : Ana Sayfa //Magazin//Rüzgar Erkoçlar Askere Gidecek mi?

Rüzgar Erkoçlar Askere Gidecek mi?

Kısa bir süre önce geçirdiği operasyonlarla cinsiyet değiştirip erkek olan ve Rüzgar Erkoçlar ismini alan Nil Erkoçlar bir kaç gündür gündemden düşmüyor. Cinsiyet değiştirdikten sonra Gazeteci Ayşe Arman’la cinsiyet değiştirip erkek olması ile ilgili tüm detayları içeren bir röportaj gerçekleştiren Rüzgar Erkoçlar şimdi de bambaşka bir konuyla gündemde.

Rüzgar Erkoçlar askere gidecek mi?

Rüzgar Erkoçlar askere gidecek mi?

Rüzgar Erkoçlar Askere Gidecek mi?

Molped reklamının ardından ‘Bütün Çocuklarım’, ‘Emret Komutanım’ gibi dizilerde rol alan Nil Erkoçlar‘ın 3 hafta önce ameliyatla erkek olduğu ortaya çıktı.

İsmini Rüzgar olarak değiştiren 26 yaşındaki oyuncunun bu değişimin ardından askere gidip gitmeyeceği ise merak konusu oldu.

Bir askeri hukuk uzmanı konuyla ilgili VATAN’a şunları anlattı: Şahış nüfusa erkek olarak kendini tescil ettiği zaman askerlik şube tarafından çağrılır. Yoklaması yapılır, doktora yollanır. Burada ‘Askere gitmeye uygun değilim’ beyanında bulunmaz ve doktorlardan da çıkan karar olumlu ise askere gider. Ama uygun olmadığını, sonradan erkek olduğunu anlatırsa doktor ya uygun değildir kararı verir ya da askeri hastaneye yollar.

Oradaki tabiplerden oluşan sağlık kurulu, kontrolleri yapar ve çürüğe ayırır, elverişli değildir diye karar verir. Ama sağlık kurulu elverişli olduğunu düşünürse askere gitmek zorundadır.
Birliğine teslim edildikten sonra kadınsı hareketleri olursa o zaman da askeri hastaneye sevk edilip elverişli olmadığına karar verilir.”

Etiketler: , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap