Buradasınız : Ana Sayfa //Sağlık//Saç Dökülmelerine Karşı Çam Terebentin Yağı! Çam Yağı Faydaları Neler?

Saç Dökülmelerine Karşı Çam Terebentin Yağı! Çam Yağı Faydaları Neler?

Saçların çok işlem görmesi maşa, düzleştirici, gün aşırı fön çekilmesi sonucunda saçta yıpranmalar ve dökülmeler meydana gelir. Bu problemler bayanlarda görüldüğü gibi her gün sürülen jöle, wax, saç köpüğü gibi şekillendirici ürünleri kullanan erkekler de saçların erken dökülmesine neden olurlar. Çam terebentin yağı saçların güçlenmesine ve dökülmesini engelleyici elementleriyle saçların sağlıklı bir duruma gelmesini sağlar. Saç çıkartıcı bir etkiye sahip çam terebentin yağı saçların gürleşmesinde önemli bir faktordür. Çam yağı son günlerde popüler bir bakım türü olarak kullanılır. Çam yağını bilinçli kullanımı için bilinmesi gereken husular vardır. Çam terebentin yağı nasıl kullanılmalıdır? Çam terebentin yağını kimler kullanabilir? Çam terebentin yağının özellikleri nelerdir? Çam terebentin yağının faydaları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çam Terebentin Yağı

Çam Terebentin Yağı

Çam Terebentin Yağı Faydaları

Çam terebentin  yağının en çok bilinen faydaları arasında saç için olan kullanımıdır.

Çam terebentin yağı saçı beslemekte ve saç dökülmesini önlemektedir. Kepek oluşumunu önler. Saç diplerini kuvvetlendiriri

İdrar yollarında görülen enfeksiyonda iyileştirici bir etki gösterir.

Anne sütünü artırıcı etkisi vardır.

İştah açıcıdır.

Kan dolaşımını düzenleyici etkisi vardır.

Hemoroite karşı faydalıdır.

Yukarıda çam terebentin yağı hakkında genel bilgiler sunduk. Aşağıda çam terebentin yağı kullanımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır ?

Çam terebentin yağı kullanımı;

Günde 2 kez bir çay bardağı suya ya da şekere 1 2 damla damlatılarak alınmalıdır.

Eğer egzema ya da dermatit hastalığı nedeniyle kullanacaksanız, kuru cilde masaj yapmak suretiyle çam terebentin yağını kullanabilirsiniz.

Sinüzit hastalığında sabah, akşam burna 1-2 damla damlatılmak suretiyle kullanılabilir.

Çam Terebentin Yağı Saça Nasıl Kullanılır ?

Kuru saç derisine masaj yapılmak suretiyle kullanılabilir. Saç diplerine ise friksiyon şeklinde uygulanmaktadır.

Çam Terebentin Yağı Saç Uzatır mı ?

Çam terebentin yağının saç diplerini güçlendirici, saçlara canlılık kazandırıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu nedenle yapılan araştırmalarda da saçlara yenilik kazandıran çam terebentinin saçlarda uzamayı sağladığı söylenmektedir.

Çam Terebentin Yağı ve Esansı Arasındaki Fark

İkisi de çam ağacından elde ediliyor olsa da çam terebentin çam ağacının gövdesinden süzülen baldan elde edilmektedir. Esansı ise daha çok çam ağacının dikenlerinden elde edilmektedir.

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap