Buradasınız : Ana Sayfa //Merak Edilen Sorular//Şafak Pavey’in bacak ve koluna ne oldu?

Şafak Pavey’in bacak ve koluna ne oldu?

Şafak Pavey’in bacak ve kolu neden protez?

31 Ekim 2013 günü Türkiye Büyük Millet Meclis’i genel kurulunda baş örtülü milletvekillerinin ilk kez yer alması sırasında yaptığı çarpıcı konuşma ile tanımayanların ilgi odağın da yer alan Şafak Pavey’in öyküsü merak uyandırdı. Şafak Pavey’in kolunun ve bacağının protez olmasına rağmen güçlü duruşu, kendinden emin hareketleri, hayata sıkı sıkıya tutunmuş ve ümit dolu tavırları onu tanımayanları daha da meraklandırdı.İşte Şafak Pavey’in kaza öyküsü:

 Şafak Pavey Zürih’te  sanat ve film eğitimi aldığı dönemde 24 Mayıs 1996 da Zürih Tren Garında, Hasta bir arkadaşını trenle uğurladığı sırada tren kazası geçiriyor. Şafak Pavey’in kendi kaleminden anlatımı [Ona, “Bekle” diyorum, yorulmaması gerek. “Bileti alıp geleceğim”. Koşuyorum, Mira kompartımanda. Bileti uzatıyorum. Çelik ve demirden oluşmuş bir dev gürültüsü. Hiç bitmeyecek sanıyorum. Bir an boşluktayım.Bir çığlık attığımı fark ediyorum. Çok utanıyorum. Başımı kurtarmam gerektiğini düşünüyorum. Başımı perona doğru çekiyorum. Kolumu ve bacağımı da. (Sonradan anlayacağım ki, sadece saçımı çekebilmişim). Trenin altından korkuyorum. ]
Şafak Pavey

Etiketler: , , ,

1 Yorum yapılmış " Şafak Pavey’in bacak ve koluna ne oldu? "

  1. Chrystiane dedi ki:

    Wonderful article, Letonia! I am not an aitrst in the technical sense, but I am an aitrst at heart. For me it is all about the creative process. Kuddos to Lexington for engaging the community in the arts and supporting the creative endeavors of the community at large!

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
Yandex.Metrica