Buradasınız : Ana Sayfa //Video izle//Şafak Pavey’in Konuşması 31 Ekim 2013

Şafak Pavey’in Konuşması 31 Ekim 2013

Şafak Pavey’in Meclis Konuşması 31.10.2013

Büyük bir merakla beklenen kadın milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başörtülü olarak girip girilemeyeceği, girerse ne gibi tepkiler alacağı ile ilgili tüm sorular cevaplarını buldu. Büyük ilgi toplayan bu durum kadar neredeyse tüm vekillerin ilgiyle dinlediği, tarafsız bir gözle dinlendiğinde sadece içinde bulunduğumuz durumu özetleyen harika bir konuşma CHP Başkan Vekili Şafak Pavey’den geldi. Dediğimiz gibi siyasi bir gözle bakmayan diğer parti vekilleri bile Şafak Pavey’in konuşmasına alkışla katıldı.

Tarihi bir güne tanıklık eden TBMM de kadın vekillerin konuşmalarıyla da daha da çarpıcı bir gün yaşandı. Kadın milletvekillerinin baş örtüsüne karşı olmadıkları (Şafak Pavey’in bir bacağının olmamasından dolayı protezinin görünmemesi adına pantolanla gelmek istemesine karşı çıkılmıştı) bu tür konularla kadınların ve meclisin gündeme gelmemesi üzerine yapılan konuşmalar öne çıktı.

Ama demokrasi adına, Şafak Pavey’in konuşması okullarda ders olacak türdendi. İşte Şafak Pavey’in 31 Ekim 2013 Perşembe günü yaptığı Meclis Konuşması..

Şafak Pavey

Şafak Pavey

Etiketler: , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap
Yandex.Metrica