Buradasınız : Ana Sayfa //Teknoloji//Samsung GALAXY Note 2

Samsung GALAXY Note 2

Galaxy Note II  geliyor!

Samsung’un son Android canavarı Galaxy Note 2, Türkiye’de de satışa sunulacak!

Ipone 5’in piyasaya sürüldüğü şu günlerde bir atakta yeni Samsung GALAXY Note II ile Samsung firmasından geldi. Mobil kullanımda yaratıcılık açısından en gelişmiş akıllı telefon konumuna yerleşme iddiasında olan Samsung oldukça iddalı.

 Samsung GALAXY Note II Özellikleri

GALAXY Note II’nin sahip olduğu 5.5 inç (140.9 mm) HD Super AMOLED ekran, kristal berraklığında bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. 16: 9 ekran oranı; daha zengin, sürükleyici ve sinemayı andıran bir video izleme deneyimi sunuyor ve hareket halindeyken bile HD videoları izlemeyi mümkün kılıyor. Cihazın daha geniş bir ekrana sahip olması, kullanıcının içeriği net ve canlı olarak izlemesini sağlıyor ve okunabilirliği daha da artırıyor. İyi içerik deneyimlerine ek olarak, GALAXY Note II’nin daha geniş ekranı ve daha ince tasarımı sayesinde kullanıcılar, hareket halindeyken daha fazla işi daha verimli şekilde tamamlama ve özgürce içerik yaratma olanağı bulacaklar.

Kolay bir çoklu görev yönetimi

Air View uygulaması S Pen ile; e-posta, S Planner, fotoğraf galerisi veya video üzerinde gezinerek içeriği açmaksızın ön izleme yapma olanağı sunuyor. Bu özellik sayesinde, ekran geçişlerine gerek olmaksızın kullanıcılar, tek bir bakışta çok daha fazla bilgiyi kolayca aratabiliyor ve bilgiye ulaşabiliyor.

Popup Note özelliği, S Note uygulamasının kullanıcıların ekranlarının herhangi bir yerinde anlık olarak bir pop-up penceresi şeklinde açılmasını sağlıyor. Kullanıcı bir çağrı sırasında S Pen’i çıkardığında; S Note uygulaması otomatik olarak ekranda beliriyor ve kullanıcıların hızlıca bir şekilde kişisel mesaj yazmalarını mümkün kılıyor.

Ayrıca cihazın Quick Command adı verilen yeni El Hareketleri özelliği sayesinde kullanıcılar sık kullanılan uygulamaları S Pen ile hızla aktive edebiliyor. El Hareketleri özelliği, kullanıcı S Pen düğmesine basarak ekranda yukarı doğru gittiğinde ortaya çıkıyor. Kullanıcılar, El Hareketleri özelliğine önceden kaydedilmiş işaretleri çizerek, hızla e-posta gönderebiliyor, telefon araması yapabiliyor ve ayrıca, hızlı ve kolay erişim için kendine özgü işaretleri çizip atayabiliyor.

Dahası kullanıcılar, Ekran Kaydı (Screen Recorder) özelliği sayesinde kolay ve hızlıca deneyimlerini paylaşabilecek. Çünkü bu özellik kullanıcıların, ekranlarında izledikleri görüntünün tamamını -örneğin bir uygulamanın nasıl kullanılacağıyla ilgili bir tanıtım videosunu- kaydedebilmelerini ve sonrasında paylaşabilmelerini sağlıyor.

Galaxy S3 ile GALAXY Note 2 Karşılaştırması

Donanımına baktığımızda Samsung‘un Galaxy S3‘te kullandığı 4 çekirdekliARM Cortex A9 tabanlı Exynos 4 Quad işlemcisinin 1.6 GHz‘de kullanıldığıNote 2‘de grafik işlemci olarak Mali 400 GPU’su kullanılıyor. Cihazda 2 GB RAM bulunuyorken, depolama seçenekleri olarak 16 / 32 / 64 ve arttırılabilir hafıza olarak göze çarpıyor.

Tıpkı Samsung Galaxy S3‘teki gibi 1.9 megapiksel ön kamera ve 8 megapiksel ana kamera gibi özelliklerle donatılan telefon, ekran olarak biraz bekleyenleri üzecek.

1280 x 800 piksellik Galaxy Note’tan daha düşük ekran çözünürlüğü sunan Galaxy Note 21280 x 720 piksellik PenTile tabanlı Super AMOLED HD ekran ile geliyor. 5.5 inçlik ekran, PPİ değerleri bakımından ilk Galaxy Note‘dan daha düşük özelliklere sahip.

Galaxy Note 23100 mAh batarya ile geliyor ve büyük ihtimalle pil sorunu devrini rafa kaldırıyor. Yanlız Galaxy Note 2, Galaxy Note modelinegöre daha da ağır bir yapıda.

Samsung‘un sürpriz yaparak Android 4.1.1 Jelly Bean ile piyasaya sunduğu Galaxy Note 2Galaxy Note‘un başarısını tekrarlayamayı hedefliyor.

Samsung GALAXY Note 2

Samsung GALAXY Note 2

http://www.youtube.com/watch?v=5DcgZum8M1o

Etiketler: , , , , ,

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap