Buradasınız : Ana Sayfa //Güncel Haberler//Sapanca Gölünden Yansımalar

Sapanca Gölünden Yansımalar

Sapanca gölünden bir enstantene. Bu haftasonu  Sapanca gölü kıyısında insanın içinin huzurla kaplandığı ve ruhunun dinlendiği bir yeri ziyaret etme ve vakit geçirme şansı yakaladım. Doğanın insanlar tarafından bozulmadığında ve onun kurallarına uyulduğunda insanı nasıl rahatlattığına ailemle tanıklık ettim. Suyun hala temiz olması, etraf da atıkların ya da çöplerin olmaması bile insana mutluluk veriyordu. Umarım tüm dünya, doğaya gereken özen ve saygıyı gösterir.

Etiketler: , , ,

1 Yorum yapılmış " Sapanca Gölünden Yansımalar "

  1. CoNTRoLLeR dedi ki:

    Geçmişte Sapanca’da 2 yıl geçirdim ve doğasına hayranlığım halen devam ediyor. Oraya ilk gittiğim 1995 senesinde Sapanca Gölü’nün bir akvaryum kadar temiz olması, balıkların ve bitkilerin sanki dışardaymış gibi net bir şekilde görünmesi beni büyülemişti. Tatlı su balık avı deneyimim Sapanca Gölü’nde olgunlaşmış, yüzmeyi orada öğrenmiştim. Gölü o kadar sevmiştin ki orada geçirdiğim iki yılın abartısız 6 ayı gölün kenarında geçmiştir. 2 yılın sonunda babamın görevi nedeni ile Sapanca’dan ayrıldık. Daha sonra Sapanca’ya bir kaç kez gitme imkanı buldum. Hem eski arkadaşlarımla görüştüm hem de eşsiz doğasını tekrar görme fırsatı buldum.

    Yazıdaki fotoğraflara gelince; gerçekten çok güzel bir ensantane yakalamışsınız elinize sağlık. Bu manzarayı canlı görmeyi de çok isterdim…

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap