Buradasınız : Ana Sayfa //İlan Haberleri//Satılık Scarlet Macaw Ara Papağanı

Satılık Scarlet Macaw Ara Papağanı

Konuşan Scarlet Macaw Ara Papağanı Satılıktır

Pet shopumuzda bulunan papağanlarımız ele alışkın ve konuşuyor.En son da paylaştığımız resim papağanlarımıza aittir.  İrtibat Erol Bey : 0534 545 07 61 

Papağan Almak İsteyenlere Önemli Uyarı 

Macawlar amatörlere göre değildir! Onlara sabırla günlük eğitim verebilecek ve onlarla sürekli ilgilenecek sahipler gerekmektedir. Macawların gagası bir parmağı rahatça kopartacak güçtedir. (350+ lbs. / her inç kareye düşen basınç ~= cm kare başına 24,6 kg)

Macaw’ların İlginç Özellikleri:

1) Macawların yüzü kızarır:) Yüzlerindeki beyaz bölge, güneşe maruz kaldıklarında ya da heyecanlandıklarında kızarır:) Özellikle, Military(asker) Macawların yüzündeki beyaz bölgenin ışığa duyarlı olduğu tespit edilmiştir.

2) Greenwing Macawlar en zeki Macaw türüdür.

3) Bazı Macawlar oldukça uzun kelimeleri söyleyebilmektedir.

4) Pueblo Hintleri, Scarlet Macawları evcil hayvan olarak 1100 İ.S beri beslemektedir.

5) Dilleri kurudur ve biraz pulludur ve içinde kemik bulunur.

Genel Özellikleri:

-Macawlar, Meksika ve Güney Amerika kökenlidir.

-Genel olarak 17 Macaw türü vardır ve bunlardan 10 u büyük, kalan yedisi de küçük(cüce) veya orta boy olan türleridir.

-Doğada, Spix’s Macawların soyu tükenmiştir:( Koruma programlarında da az bir nüfusları kalmıştır. Birçok Macaw türü de tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

-Oldukça sosyal olan bu papağanlar, iletişime çok ihtiyaç duyarlar. Oldukça gürültücü olabilirler. Bir Macawın bağırması 105 dB üstündedir. Çiğneyebilecekleri tahtalara da çok ihtiyaç duyarlar. Oyuncak verilmezse oldukça tahrip edici olurlar.

-Çok zekilerdir.

-Bazı Macawlar konuşur; bazıları ise asla konuşmaz.

-Bu papağanlar yağmur ormanlarından geliyor!!! Dolayısıyla banyoyu gerçekten çook severler:) Onlara mutlaka bu imkanı vermeliyiz; böylece tüyleri çok sağlıklı ve güzel olacaktır.

-Macawlara omzunuza çıkma izni verilmemelidir!

-Cinsiyet olarak dimorfik değillerdir; yani erkek ve dişi aynı fiziksel özelliklere sahiptir(dimorfik: farklı cinsiyetlerin farklı görünüşlere sahip olmasıdır; mesela tavuk ve horoz dimorfiktir)

-Macawlar 30 + yıl yaşarlar. Bazı büyük Macawların 80- 100 yıla kadar yaşadıkları bilinmektedir.

Önemli Bilgiler:

*Oldukça zarar vericilerdir; çünkü sürekli çiğneme ihtiyaçları olur ve bu ihtiyaç karşılanmazsa(dallar & oyuncaklarla), evde yalnız kaldıklarında duvardan mobilyalara herşeyi mahvedebilirler.

*Beslenmeleri fındık, ceviz gibi sert kabuklu yemişler, meyve, sebze, sağlıklı sofra yiyecekleri; tavuk ve et içeren besinlere dayalıdır. Ayrıca yüksek karbonhidratlı besinler de uygundur. Hyacinth Macawlarda özel bir diyet uygulanır, sert kabuklu yiyecekler ağırlıklıdır.

*Hastalık olarak; Macaw Wasting hastalığı(Türkçe karşılığı mahveden, zayıflatan anlamında(?)), chlamydiosis(bulaşıcı bir enfeksiyon), davranış problemleri, çığlık atmalar, tüy kistleri, tüy yolmalar, ağız ve kloaka papillomaları(bir nevi uçuk virüsü gibi), pankreatit ve diyet problemleri görülmektedir.

*Macawlar 18 aylık olana kadar büyümeye devam ederler. Yaşları, gözlerinin renginden anlaşılır. Küçük Macawlar koyu renkte göze sahiptir. Bu renk, büyüdükçe açılır; ama tek istisna Buffon’s ve Hyacinth Macawlardadır, onların gözü yaşlansalar da koyu kalır.

 

Blue and Gold Macaw

Blue and Gold Macaw

Blue and Gold Macaw

En popüler Macaw türüdür. Konuşma yeteneği, papağandan papağana değişkendir. Oldukça oyuncu, hareketli ve sevecendir. Ayrıca çok da zekidir. Doğru bir eğitimle, evin içindeki herkese karşı sevgi dolu, ilgili bir papağan olur.

Scarlet Macaw

Scarlet Macaw

Scarlet Macaw

Bu tür keskin ısırması ile ünlüdür. Eğer erkenden anne beslenmesinden kesilirse ve sosyalleşmezse kendini koruma içgüdüsü ile saldırgan olabilir, ısırabilir. Ama küçük yaşta eğitilirse oldukça sevecen ve nazik olur. Ayrıca acayip bir hafızası vardır, kötü muammeleyi asla unutmaz. Oldukça zekidir; zekasını geliştirecek oyuncaklara ihtiyaç duyar; misal yapbozları sever. ÇOK İNATÇI VE KUVVETLİ İRADELİ OLABİLİR, KESİNLİKLE TECRÜBESİZ VEYA KORKAK BİR HAYVANSEVERE GÖRE DEĞİLDİR. Saatte 35 mil uçabilir. Küçük çocuklarla arası pek iyi değildir. Aile papağanı olarak, Blue Gold Macaw ve Greenwing Macaw, Scarlet Macawdan çok daha iyi ve uyumludur.

Scarlet Macaw Ara Papağanı

Scarlet Macaw Ara Papağanı

Etiketler: , , , , , , , , , ,

10 Yorum yapılmış " Satılık Scarlet Macaw Ara Papağanı "

 1. Hasan dedi ki:

  Sizce yeşil kanatli ama skarlet olmayan macavmı(kirmizi) yoksa sari mi?

 2. Nehir dedi ki:

  Bildigim kadarıyla mavi makavların soyu tükenmedi hala evde besleyen insanlar var.

 3. Ibrahim dedi ki:

  Scarlet macav yavrularinin fiyatini soyleye bilirmisiniz?

 4. cihat dedi ki:

  beyler böyle yavru ucuz bişe arıyorum ırkı MACAW mesela 100 -200 tl arası varsa satan 05360271105 bunu numarayı arıyabilir

 5. emrah dedi ki:

  genel olarak bir fiyatt bilgisi alabilirmiyim

  Kolay gelsin

  • ENEGER dedi ki:

   3900 liradan başlayan fiyatlar ile pağanlarımız mevcut olup detaylı bilgi için Erol Bey ile bunumaradan irtibat kurabilirsiniz: 0534 545 07 61

 6. muharrem dedi ki:

  her türlü macaw ara pağanlarımız mevcuttur sümbül blue ara kırmızı sarı mavi kakadu çeşitleri ve bebek jakolar İrtibat Erol Bey : 0534 545 07 61

 7. Azad dedi ki:

  S.A kardes bu kuslar kaca ve kac yasinda?

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap