Buradasınız : Ana Sayfa //Sınavlar//SBS Başvuruları Başladı Son Gün 4 Nisan 2012

SBS Başvuruları Başladı Son Gün 4 Nisan 2012

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) için başvurular bugün (05.03.2012) başladı. 9 Haziran 2012’de yapılacak sınava girecek olan adaylar başvurularını Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden yapabilecek. SBS başvurusu için son tarih 23 Mart 2012. Başvuruların geçerli sayılabilmesi için, e-başvuru kılavuzunda yer alan banka hesaplarına adayların TC kimlik numaraları ile 10TL yatırması gerekiyor.

SBS Başvuru Son Tarih

SBS Başvuru Son Tarih

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlana genelgeye göre; Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) 9 Haziran 2012’de, ilköğretim 5, 6 ve 7’nci sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11’inci sınıflar için düzenlenen PYBS ise 10 Haziran’da yapılacak.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Sınavı başvurularının 4 Nisan tarihine uzatıldığı duyuruldu.

Seviye Belirleme Sınavı (SBS), Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Sınavı başvurularının 4 Nisan tarihine uzatıldığı duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, merkezi sistem sınavları kapsamında düzenlenen SBS, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Sınavı başvurularının 5-23 Mart tarihlerinde yapılacağının ilan edildiği, ancak öğrenci velilerinden ve okul yöneticilerinden gelen yoğun talepler incelendiğinde, başvuru süresi içinde işlemlerini yaptıramayan çok sayıda öğrencinin olduğu belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu sınava çeşitli nedenlerden dolayı başvuru işlemlerini yapamayan öğrencilerin mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla adı geçen sınavlara 26 Mart-4 Nisan tarihleri arasında mesai bitimine kadar ek başvuru süresi verilmiştir.”

Etiketler: , , , , , , ,

2 Yorum yapılmış " SBS Başvuruları Başladı Son Gün 4 Nisan 2012 "

  1. isimsizim dedi ki:

    yardım edn lütfen . yarın yatırabilrm dimi

  2. isimsizim dedi ki:

    ben sbs parasını yatırmayı unutum tam 23 martta yatırabilirim dimi???????????

Copyright © 2011 Yaşamdan Yansımalar | Eneger.com. Tüm hakları saklıdır.
Sitemap